Путін хоче будь-якої перемоги до 9 травня

Парад перемоги з якими військами та технікою?

Росія переглянула свою стратегію війни в Україні, щоб зосередитися на взяття під контроль Донбасу та інших регіонів на сході України з цільовою датою початку травня. Про це повідомляє «CNN», з посиланням на американських чиновників.

Понад місяць після початку війни російські сухопутні війська не змогли утримати контроль над районами, де вони вели бої.

На президента Росії Володимира Путіна тиснуть, щоб продемонструвати, що він може показати перемогу, а на сході України він, найімовірніше, цього досягне.

Перехоплення американської розвідки свідчать про те, що Путін зосереджений на 9 травня, російському «Дні Перемоги».

9 травня — визначне свято в російському календарі, день, коли країна відзначає капітуляцію нацистів у Другій світовій війні величезним парадом військ і зброї на Червоній площі перед Кремлем. За словами чиновників, Путін хоче того дня відсвяткувати якусь перемогу у своїй війні. 

Але інші чиновники відзначають, що навіть якщо буде російське святкування, фактична перемога може бути ще далі. 

«9 травня у Путіна буде парад перемоги, незалежно від статусу війни чи мирних переговорів», — сказав представник європейської оборони. «З іншого боку: парад перемоги з якими військами та технікою?»

Американські та європейські чиновники стверджують, що будь-які терміни, які Москва може встановлювати, не змінюють реальність на підставі того, що Росія, схоже, готується до перспективи розширеного конфлікту.

Поки Кремль оптимістично розмовляє, Путін готується до «довгої, затяжної війни в чеченському стилі, тому що йому, певною мірою, більше немає куди йти».

Читайте також