«Путін прорахувався» та програв енергетичну війну – Глава Єврокомісії

«Путін прорахувався» з наміром шантажувати Євросоюз енергоносіями

Фото: ілюстративне

15 лютого президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн заявила, що доходи Росії від продажу нафти та газу до Європи скоротилися на дві третини, наголосивши, що «Путін прорахувався» з наміром шантажувати Євросоюз енергоносіями.

Про це інформує Deutsche Welle.

Вона високо оцінила згуртовану відповідь Євросоюзу на російську агресію, зауваживши, що на початку повномасштабної війни президент РФ Володимир Путін думав, що йому вдасться шантажувати Європу залежністю від російського газу, проте “він прорахувався”.

Через рік після початку війни він програв енергетичну війну, яку сам почав”, – заявила вона, виступаючи з промовою у Європарламенті у Страсбурзі.

За словами фон дер Ляйєн, Євросоюз пристосувався до ситуації, звернувся до надійних партнерів і тепер може спостерігати перші успіхи — доходи Росії від продажу нафти та газу до Європи скоротилися на дві третини, ціни на газ у ЄС зараз нижчі, ніж до початку повномасштабної війни. Окрім цього, Європа робить ставу на зелену енергетику та енергетичну автономність.Спроба Путіна піддати нас шантажу провалилася”, – констатувала вона.

Глава Єврокомісії закликала й надалі підтримувати Україну. Вона часто говорила із президентом України Володимиром Зеленським про те, що дає надію українцям, пояснивши, що це, зокрема сподівання на майбутнє країни “в Європейському Союзі”. Тож закликала Європарламент підтримувати українців стільки, скільки потрібно, щоб у ЄП могли засідати і представники українського народу.

Фон дер Ляєн також повідомила, що Євросоюз вперше запропонує запровадити санкції проти іранських компаній, що беруть участь у війні росії проти України, зокрема й тих, які пов’язані з Корпусом вартових іранської революції.

Десятий пакет санкцій проти росії на суму в 11 млрд євро передбачатиме нові торгові заборони та посилення контролю за експортом технологій, необхідних для виробництва безпілотників, вертольотів та ракет.

 

varta1.com.ua: Новини

Володимир Сова

Читайте також