Путін змінює історію минулого, щоб виправдати війну, - ЦПД
Путін продовжує використовувати історію як виправдання війни проти України
У Кремлі знову намагаються пояснити війну проти України «історичними коренями». Про це наголошують у Центрі протидії дезінформації.
Володимир Путін продовжує використовувати історію як виправдання війни проти України. У Центрі протидії дезінформації РНБО України заявляють: за розмовами про «архіви» та «історичні документи» ховається чергова спроба легалізувати агресію та воєнні злочини.
Приводом для реакції стала заява голови Росархіву Андрія Артізова, який розповів про нібито особливе ставлення Путіна до історичних джерел. «Путін любить читати автентичні архівні документи і розуміє історичні корені українського питання», - заявив Артізов.
У ЦПД наголошують: проблема не в самому читанні документів, а в тому, як Кремль їх подає і трактує. Історія в російській пропаганді давно перетворилася не на науку, а на набір зручних міфів. «Пропаганда подає історію як набір міфів про “єдиний народ”, “штучну Україну” та “історичні території”», - уточнили у Центрі протидії дезінформації.
За словами експертів, така «інтерпретація» дозволяє створити ілюзію, що війна нібито є наслідком якихось тисячолітніх процесів. Насправді ж ідеться про конкретні рішення конкретної людини - Володимира Путіна, який розв’язав повномасштабну війну.
У ЦПД підкреслюють: Кремль навмисно зсуває фокус із реальних причин агресії. Замість розмов про вторгнення, ракети, зруйновані міста й убитих цивільних, росіянам і світу пропонують абстрактні міркування про «історичну справедливість».
«Диктатор виводить із цих фантазій “першопричини війни”, які потім слугують виправданням убивств, руйнувань міст і страждань мирних українців», - наголошують експерти.
У ЦПД наголошують, що така риторика небезпечна не лише для України. Вона створює прецедент, коли будь-яку агресію можна пояснити вигаданими історичними аргументами.
«Можливо, якби Путін керувався фактами з перевірених історичних джерел, а не імперськими перекрученнями, світ жив би безпечніше», - додали в ЦПД.
varta1.com.ua: Новини
На Львівщині знищено партію листового буряка з Італії, в якій знайшли небезпечного шкідника
У партії зелені виявили західного квіткового трипса, який загрожує понад 250 видам рослин
За Юлію Тимошенко внесли повну суму застави, - ВАКС
За народну депутатку сплатили понад 33 мільйони гривень, призначених судом у справі про спробу підкупу нардепів
Президент Румунії назвав умову для початку переговорів про об'єднання з Молдовою
Нікушор Дан наголосив, що сценарій єдиної держави можливий лише за волевиявлення більшості громадян обох країн
Найкоментованіше
- У Міносвіти виступають проти повної заборони російської мови в школах
- Львів'янка заробила 67 млн грн готівки на продажу монет (ФОТО)
- В Україні можуть ввести обмеження для тих, хто не виконує військовий обов’язок
- Мирні переговори між Україною і Росією зайшли в глухий кут, - Зеленський
- росія готує весняний наступ, - Зеленський
Найчитаніше
- У Дніпрі зафіксували масовий «спалах» ВІЛ-інфекції серед військовозобов’язаних чоловіків
- У Львові сталася різанина
- У Львівському районі трагічно загинули двоє людей
- Львів'янка заробила 67 млн грн готівки на продажу монет (ФОТО)
- У Львові потрапив у ДТП автомобіль, до якого блогери привʼязували себе скотчем (ВІДЕО)
Коментарі