Путівки надала держава: на Львівщині батьки з дитячого табору забирають дітей (ВІДЕО)

шщдшщ
шщдшщ
У Львівській області з дитячого табору батьки масово забирають дітей. Путівки на відпочинок їм дала держава — для оздоровлення, адже це дітвора з малозабезпечених та багатодітних родин. От тільки умови  виявились такими, що витримати їх змогли не всі. Про це йдеться в сюжеті «ТСН».

Мешканка Дніпра пані Олена проїхала 1000 кілометрів за 15 годин, щоб забрати двох своїх доньок із табору “Соколята”. Замість трьох тижнів діти витримали лише один.

Молодша донька, 12-річна Руслана одразу кидається в обійми мами. На третій день у таборі дівчинка занедужала. Каже, що боліла голова, нудило, лихоманило і був різкий біль у животі.

Попри такі гострі симптоми директор табору не поспішав викликати медиків швидкої допомоги. Він запевняв, що це не отруєння, а нервовий зрив — мовляв, дівчинка посварилася з подругами і перехвилювалася.

Тільки після того, як мама по телефону наполягла на виклику швидкої, Руслану все таки госпіталізували. Як підтвердила лікар-педіатр Ольга Ворона, у малої пацієнтки були функціональні розлади шлунку.

Директор табору “Соколята” вважає, що нічого надзвичайного не сталося.


«Дитина жива-здорова, мама її забирає, має право. Не всі діти приїхали до нас здорові», — каже він.


Понад півсотні дітей звідси забрали достроково, за словами директора, бо вони сумували за домом. Але батьки наполягають, що причина в іншому: діти тут нудьгують і недоїдають.

Діти розповідають, що їжа тут несмачна, порції невеликі, часто доводилося лягати спати голодними. Вожаті змушені були допомагати на кухні, тому готувати розважальну програму у них вже не було часу. Скрізь у приміщеннях табору — бруд, вікна не відчиняються, щоб  провітрити.

Мама 10-річного Дмитра, який витерпів у таборі лише тиждень і благав забрати його додому, каже, що була шокована довколишнім брудом.


«В одній кімнаті роблять ремонт, у другій — діти поселені й цим всім дихають, цією пилюкою», — нарікала вона.


До того ж вожата, яка працювала із групою Дмитрика, звільнилася під час заїзду, після чого батькам сказали, щоб шукали нову вожату або забирали дітей.


«Вожаті щодня приходять на роботу і щодня звільняються. Це є плинність кадрів», — незворушно зауважив з цього приводу директор табору.


Причиною такої ситуації стало те, що тендер на оздоровлення дітей виграв табір, який  розрахований на 250 дітей. Однак, зобов’язувався він прийняти учетверо більше вихованців з малозабезпечених та багатодітних родин з усієї України. Тож там почали спішно розширюватись і ремонтуватися.


«Мало бути приблизно 250–300 дітей, а зросло до 1000. Це умови тендеру, на жаль, я не можу прокоментувати, чому так сталося», — прокоментував ситуацію голова Самбірської райдержадміністрації Іван Ільчишин.

Чиновники не приховують — вожатих, кухарів та прибиральниць утричі менше, аніж потрібно. Зараз готується подання до Львівської ОДА, щоб скоротити кількість дітей і вони могли належним чином оздоровитися.

Але путівки у “Соколята” уже розподілені. Зміни мали тривати від липня до грудня. Щоб діти з потребуючих родин могли відпочити,  із держбюджету виділили понад 600 мільйонів гривень. Дорогу малозабезпечені батьки оплачують самі.

До слова, дитячий табір “Соколята” є частиною ТзОВ “Лаяр СІТІ”, розташований у Хирові, на Самбірщині. Компанія «Лаяр Сіті» належить Анні-Марії Романишин, а її директором є Олександр Карєв. У 2005 році засновником ТОВ «Роял Хоспітелеті Груп» був теперішній нардеп від партії «Європейська солідарність» Андрій Лопушанський.