Рада може позбавити права на відстрочку ще одну категорію чоловіків 25+
Верховна Рада планує позбавити права на відстрочку від мобілізації чоловіків старше 25 років певної категорії
Верховна Рада планує позбавити права на відстрочку від мобілізації чоловіків старше 25 років, які вступають до вищих, передвищих і професійних навчальних закладів. Про це заявив народний депутат, голова комітету ВР з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак в ефірі телемарафону.
"Зараз у Верховній Раді, в Комітеті з безпеки, оборони та розвідки, є один із законопроєктів, який, звичайно, не може обмежувати право на освіту, але може обмежувати право на відстрочку. І один з цих законопроєктів якраз готовий до другого читання і говорить про те, що чоловіки у віці 25+, які вступатимуть до вищих навчальних закладів, професійних передвищих або професійних навчальних закладів, не матимуть права на відстрочку. Це радикально достатньо, але це потрібно робити, якщо ми говоримо про безпеку нашої країни", - поділився він.
Нардеп зазначив, що до 2022 року в Україні в системі вищої, професійної передвищої освіти в середньому навчалися близько 30 тисяч чоловіків старше 25 років. Станом на 1 вересня 25 року їх налічувалося вже близько 250 тисяч осіб.
"Держава не може обмежити право на освіту, звичайно, але тим часом буде перевіряти, як ці люди насправді навчаються. І Державна служба якості освіти вже провела велику кількість перевірок, в результаті яких було відраховано майже 50 тисяч осіб, які насправді не навчалися, а тільки формально ховалися в цих навчальних закладах", - пояснив Бабак.
varta1.com.ua: Новини
Читайте також
Європейські партнери зробили заяву про реальні плани Путіна на Україну
РФ прагне досягти на переговорах того, чого не змогла на полі бою
ЄС виділить Україні 80 млн євро з прибутків від заморожених російських активів
Єврокомісія розробила план підтримки енергетичної системи України на зиму 2026-2027 років
Україна втрачає час на підготовку до зими через заблокований кредит від ЄС
Підготовка до наступного опалювального сезону мала розпочатися в березні
Найкоментованіше
- Україна має достатньо людей на ще 10 років війни, - нардеп Мережко
- Жінка з Хмельниччини проситься на обмін до росії
- СБУ затримала «подвійного» агента, який на оборонному заводі шпигував для фсб та гру рф
- Львівщина попрощається з 26-річним Героєм Ростиславом Головком
- На Львівщині затримано головного державного інспектора митного поста
Найчитаніше
- Жінка з Хмельниччини проситься на обмін до росії
- На Львівщині затримано головного державного інспектора митного поста
- Паливний експерт спрогнозував, якою буде вартість дизелю та бензину в Україні
- На Львівщину з російського полону повернувся воїн Андрій Голаєвич
- На Львівщині священника відлучили від УГКЦ за повторне одруження
Коментарі
Нам потрібна молодь на фронті. Ця війна надовго!