Рада прийняла закон про "знижку" у 50% при добровільній сплаті штрафу ТЦК

У разі несплати штрафу протягом 30 днів з дня набрання законної сили постановою, така постанова підлягає примусовому виконанню

Верховна Рада 13 березня прийняла в цілому законопроект 12093, яким пропонується простимулювати порушників військового обліку до сплати штрафів і до військової служби. Як зазначає Комітет, йдеться про можливість самостійного звернення особи до уповноважених органів та добровільної сплатити накладеного штрафу у розмірі 50% від мінімального розміру, а також шляхом закриття «адмінок» за порушення військового обліку стосовно тих чоловіків, які добровільно підуть на військову службу.

«Судово-юридична газета» проаналізувала, які поправки були враховані комітетом до другого читання. 

Стосовно тих, хто пішов на службу – провадження закриють 

Так, статтю 247 КУпАП доповнять нормою, відповідно до якої провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате – підлягає закриттю у разі проходження військової служби особою, щодо якої розпочато провадження в справі про адміністративне правопорушення, передбачене статтями 210 і 210-1 КУпАП.

Отже, стосовно тих, хто порушив військовий облік, але пішов на військову службу, адміністративні провадження мають закрити.

Для кого буде діяти знижка у 50% штрафу ТЦК 

Як зазначає Комітет, йдеться про можливість самостійного звернення особи до уповноважених органів та добровільної сплатити накладеного штрафу у розмірі 50% від мінімального розміру. Тобто, у сумі 8500 грн замість 17 тисяч грн.

Для цього КУпАП доповнять новою статтею 300-3, за якою особа, яка притягнута до адміністративної відповідальності, зможе упродовж 10 календарних днів добровільно оплатити 50% штрафу.

Відповідно до нової статті 300-3, у разі якщо постанова про накладення штрафу за правопорушення, передбачене статтями 210 і 2101 КУпАП, винесена в порядку, передбаченому статтею 279-9 КУпАП, та особа протягом 10 календарних днів з дня набрання такою постановою законної сили сплатила не менше ніж 50% розміру штрафу, така постанова вважається виконаною.

У разі несплати штрафу протягом 30 днів з дня набрання законної сили постановою, така постанова підлягає примусовому виконанню.

Для реалізації цієї знижки в 50% законодавці планують доповнити КУпАП новою статтею 279-9, якою надати можливість особі, яка притягається до адміністративної відповідальності за статтями 210, 210-1 КУпАП, подати заяву до уповноваженого органу чи підрозділу, в якій самостійно повідомити про факт вчинення вказаного правопорушення та надати згоду на розгляд справи за її відсутності.

Так, КУпАП доповнять статтею 279-9, відповідно до якої у разі вчинення правопорушень за статтями 210 і 210-1 КУпАП, але не пізніше дня розгляду справи про таке адмінравопорушення, особа може звернутися до ТЦК (або до Центрального управління або регіонального органу СБУ, уповноваженого головою Служби зовнішньої розвідки України підрозділу СЗР), в якому вона перебуває на обліку, із заявою, в якій особа зазначає, що:

  • не оспорює допущене порушення
  • та згодна на притягнення до адміністративної відповідальності за її відсутності.

Зазначена заява подається особисто в письмовій формі або через електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного, резервіста у Резерв+.

Керівник ТЦК (чи відповідно начальник у СБУ, посадова особа підрозділу СЗР) протягом 3 днів після отримання такої заяви зобов’язані:

  • перевірити викладені у заяві фактичні дані про визнання особою правопорушення та надання нею згоди на притягнення її до адміністративної відповідальності за її відсутності
  • з дотриманням вимог статей 247, 280, 283 КУпАП винести постанову по справі, у тому числі без участі особи.

У постанові про штраф керівник ТЦК визначає розмір штрафу на рівні мінімального розміру штрафу, передбаченого санкцією статті (частиною статті) за вчинення такого правопорушення.

У разі якщо особа подала заяву через Резерв+, копія постанови по справі може бути направлена їй на адресу електронної пошти, зазначену в реєстрі «Оберіг», або в її електронний кабінет у Резерв+.

Постанова по справі за статтями 210 і 210-1 КУпАП у випадках, якщо особа не оспорює порушення та згодна на притягнення її до адміністративної відповідальності за її відсутності, повинна також містити також відомості про дату, спосіб надходження та зміст заяви від особи.

Крім того, у постанові має міститися інформація про порядок виконання, у тому числі реквізити для сплати штрафу, та відомості про те, що постанова вважатиметься виконаною у разі сплати протягом 10 календарних днів з дня набрання такою постановою законної сили не менше ніж 50% розміру штрафу. 

varta1.com.ua: Новини

Коментарі

Читайте також