Рада ухвалила у першому читанні проект про медіа: чому він важливий

Депутати також вважають, що це ще один крок до вступу України в Європейський Союз

ФОТО: ілюстративне

Верховна Рада України ухвалила в першому читанні проект закону «Про медіа».

Як повідомив народний депутат України Ярослав Железняк, за ухвалення цього законопроекту під реєстраційним номером 2693-д проголосувало 233 народних депутатів.

Не голосували в повному складі фракції «Європейська солідарність», «Голос». У той же час підтримали законопроект 179 депутатів із фракції «Слуга народу», 6 — з «Батьківщини», 12 — «Платформа за життя та мир», 7 — «За майбутнє», 12 — «Довіра», 12 — «Відновлення України», 5 — позафракційні. Він зазначив, що проголосували за продовження терміну подачі правок до 21 дня.

На своїй сторінці в «Facebook» заступник голови Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Євгенія Кравчук повідомила, що «законопроект про медіа проголосований у першому читанні — це ще один крок до вступу України в Європейський Союз та встановлення чітких сучасних правил для медіаринку. 233 депутати «за»!».

Вона зазначила, що у вересні очікують на висновок Європейської комісії, який готують експерти Ради Європи, «розглядаємо на комітеті правки і голосуємо в другому читанні».

Як повідомила пізніше Кравчук у «Facebook», раніше ліцензійний збір для супутникової ліцензії складав 360 тисяч, а сама ліцензія видавалась на 10 років, наразі оплата за реєстрацію суб’єкта у сфері медіа може стати 4723 грн, а дія дозволу (реєстрації) — не обмеженою в часі.

Вона зазначає, що регуляція буде поширюватись на онлайн-медіа, але реєстрація буде добровільна.

«Водночас, покращиться захист працівників онлайн-медіа. Працівники зареєстрованих онлайн-медіа отримають статус журналістів та всі відповідні гарантії», — додала вона.

При цьому зазначила, що блогерам, які працюють на платформах спільного доступу, наприклад, у «YouТube» ми надаємо можливість реєстрації, щоб отримати офіційний статус, але самі соціальні мережі не підпадають під регулювання.

Депутат зазначає, що законопроектом передбачена: заборона медіа держави-окупанта; механізм боротьби з ворожими ОТТ-сервісами; процедура формування чорних списків, зменшення зарегульованості процедурних питань діяльності Нацради; ліберальніше регулювання онлайн-медіа; кожна індустрія матиме свій орган співрегулювання.

Кравчук наголошує, що у законопроекті немає ніякого зменшення квот на українську мову в ефірі.

Заступник голови Комітету наголосила, що до кінця вересня очікуються висновки від Єврокомісії, а у жовтні — «сподіваємося проголосувати за законопроект у другому читанні в цілому».

Що передбачає проект закону «про медіа»

Законопроектом передбачено, що заходами реагування на порушення законодавства у сфері медіа є припис, штраф, які застосовуються за рішенням Національної ради, а також анулювання ліцензії, скасування реєстрації за рішенням Нацради або суду, заборона видання та розповсюдження друкованого медіа за рішенням Нацради або за рішенням суду, тимчасова заборона поширення онлайн-медіа за рішенням Нацради або суду.

Законопроектом також передбачено, що у разі встановлення непрозорості структури власності або її невідповідності вимогам закону, таке медіа має припинити існування.

Також документом регламентується робота Реєстру суб’єктів у сфері медіа. При цьому такий Реєстр є головною базою даних, яка надає доступ до інформації про українських ліцензіатів, реєстрантів та про реєстрацію іноземних лінійних медіа.

Нагадаємо, відтепер більше ВПО зможуть отримати прихисток.

varta1.com.ua: Новини

Ілона Мартинюк

Читайте також