Ракети, які росія ще може виробляти: відповідь експерта

Запаси вичерпуються

Мешканцям України не варто очікувати, що ракети в росії повністю закінчаться. Певну номенклатуру рф ще може виробляти. А ту, що не може - так, вони закінчуються і навіть не виключено, що вже закінчилися.

Про це написав військовий експерт Олександр Коваленко у Telegram.

За його словами , поняття «закінчуються» досить парадоксальне, адже на озброєнні російських окупаційних військ (РОВ - ред.) є поновлюване і не поновлюване ракетне озброєння.

«Відновлюване - це те ракетне озброєння, яке росія може виробляти, хоча і з труднощами», - говорить Коваленко.

Коваленко вважає, що до відновлюваних ракет належать: Х-101, КР «Калібр», Х-59, 9М723 і 9М728.

«Загалом, ті, виробництво яких налагодили, або підтримували в період вже рф. Але, в цей період вони інтенсивно модернізувалися і створювалися, використовуючи іноземні комплектуючі, зокрема, мікросхеми, мікрочіпи, напівпровідники тощо. І тепер, в епоху санкцій, цих поставок немає», - зазначив експерт.

Але, наприклад, зараз росія взагалі не може виробляти ракети Х-47м «Кинджал» оскільки в їх складі понад 130 іноземних комплектуючих. В основному - електроніка. Більшу частину цих комплектуючих Росії постачав світовий лідер інтегральних мікросхем з США - Analog Device. Без американських мікросхем виробництво «Кинджалів» у росії неможливе, каже Коваленко.

Що ж до виробництва КР «Калібр», Х-101, Х-59, то в умовах санкцій виробники ракет розраховували в перші місяці війни на свої запаси, але запаси стали вичерпуватися і тепер єдина надія – контрабанда.

«Контрабандні поставки рідкісні і не забезпечують виробництво необхідною кількістю запчастин і мікросхем. Згідно з наявною інформацією, сполучною ланкою в цій контрабанді є Таджикистан, а також Іран, який отримує мікросхеми з Китаю. Тобто, росія може виробляти вищезгадані ракети, але з паузами у виробництві і штучно. В умовах повномасштабної війни для Росії потреба в цих типах ракет десяток на добу, реальний виробничий потенціал - 2-3 ракети на тиждень при наявності всіх необхідних складових», - пояснив Коваленко.

За словами військового експерта, виникає ще одна проблематика застосування і накопичення росією ракет – це зняття їх зі зберігання і відправка на пускові майданчики.

«Після зберігання, найчастіше, кожна ракета вимагає технічного обслуговування, як мінімум, а не рідко і ремонту – це час. Потім доставка, яка так само займає певні терміни. Тобто обстрілювати Україну Росія зараз може не сотнею ракет щодня і по 2-3 тисячі за місяць, а кількома десятками з періодичністю приблизно 2-3 тижні», - зазначає він.

Коваленко додає, що не поновлюване – це ракетне озброєння, яке дісталося Росії у спадок від СРСР і, яке вона не здатна виробляти. Це, наприклад, ракети Х-22. Технічно і технологічно росіяни не можуть відновити виробничі лінії цих ракет.

«Тобто, це саме та ракетна зброя, яка дійсно повноцінно закінчується і в якийсь момент їх не стане взагалі. Якщо не сказати більше - вони вже закінчилися. Ось приблизно така ситуація з ракетами, які і закінчуються, по ряду найменувань, і не закінчаться ніколи, оскільки є їх виробництво, але вельми проблематичне», - зазначив експерт.

Додамо, що раніше аналітики спрогнозували, чи загрожують Україні нові масштабні ракетні ударис

varta1.com.ua: Новини

Коментарі

Читайте також

Найкоментованіше

  1. Українців штрафуватимуть та судитимуть за зберігання дров: детальніше про ухвалений Радою закон
  2. На Закарпатті СБУ та Нацпол затримали заступника комбрига та керівника РТЦК (ФОТО)
  3. Автівки виставляли на продаж: БЕБ на Львівщині викрило БФ, який завіз 130 автомобілів під виглядом гуманітарної допомоги (ФОТО)
  4. У страшній ДТП загинув воїн зі Львівщини
  5. Живим коридором, навколішки на Львівщині зустрічали "на щиті" загиблого на Курщині морського піхотинця (ФОТО)

Найчитаніше

  1. Українців штрафуватимуть та судитимуть за зберігання дров: детальніше про ухвалений Радою закон
  2. На Закарпатті СБУ та Нацпол затримали заступника комбрига та керівника РТЦК (ФОТО)
  3. На Львівщині водій маршрутки може сісти за грати на 10 років (ФОТО)
  4. Українських туристів, які збираються до Єгипту, попереджають про ризики для життя
  5. Живим коридором, навколішки на Львівщині зустрічали "на щиті" загиблого на Курщині морського піхотинця (ФОТО)