Результати засідання комісії ТЕБ і НС: у Львові не припинятимуть навчання у школах та дитсадках

Сьогодні в міській раді Львова відбулось позапланове засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, під час якого обговорили ситуацію про ускладнення епідемічної ситуації у місті щодо захворюваності на кір. Про це інформує прес-служба ЛМР.



Комісія заслухала інформацію та вирішила вжити низку заходів, які забезпечать зменшення і припинення розповсюдження інфекції у Львові. Зокрема, йдеться про щоденний моніторинг відвідуваності навчальних закладів, провітрювання приміщень, щодення термографія дітей, обмеження проведення заходів за участю дітей тощо. Також, у суботу, 20 січня, для зручності батьків працюватимуть кабінети щеплень у закладах охорони здоров’я. Однак про припинення навчання у школах чи дитячих садочках не йдеться.


Так, комісія констатувала, що з початку 2018 року у Львові зареєстровано 76 випадків інфекції кору по первинному діагнозу, з них 47 – це діти до 17 років. Кількість хворих у грудні 2017 року та першої половини січня 2018 року свідчить про різке погіршення ситуації щодо захворюваності на кір і розцінюється як спалах цієї інфекції. Основний прошарок хворих – невакциновані діти від кору.


Відтак, щоб зменшити і припинити розповсюдження інфекції на адміністративних територіях Львівської міської ради, комісія прийняла рішення:


- Організувати проведення медичними працівниками навчальних закладів ранкового огляду дітей з метою виявлення осіб з ознаками захворювання респіраторними інфекціями та кором і недопущення їх до навчального процесу.


- При виявлені хворого або спалаху на кір в навчальних закладах, забезпечити виконання планів протиепідемічних заходів, розроблених спільно фахівцями закладів охорони здоров’я та Львівського міського відділу ДУ «Львівський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України».


- Спільно з медичними працівниками закладів охорони здоров’я забезпечити проведення профілактичних щеплень проти кору дітей.


- Забезпечити дотримання належного санітарно-гігієнічного стану, температурного режиму та систематичне провітрювання приміщень навчальних закладів.


- Організувати та провести із залучення працівників закладів охорони здоров’я бесіди, лекції для учнів, їх батьків та батьків дітей, що відвідують навчальні заклади з питань профілактики кору, ознак даного захворювання, дотримання правил особистої гігієни та санітарно-гігієнічного режиму в домашній умовах.


- у підпорядкованих закладах охорони здоров’я активно запрошувати батьків на проведення дітям  профілактичних щеплень проти кору  відповідно до Календаря профілактичних щеплень, затвердженого наказом МОЗ України від 16.09.2011 № 595 «Про порядок проведення профілактичних щеплень в Україні та контроль якості й обігу медичних імунобіологічних препаратів» (у редакції наказу МОЗ України від 11.08.2014 № 551).


- Організувати роботу кабінетів щеплень у суботу, 20 січня, у відповідності до вимог чинного  законодавства.


- Інформувати населення, першу чергу до батьків дітей, щодо проведення вакцинації від захворювання на кір.

varta1.com.ua: Новини

Коментарі

Читайте також