рф готує «гібридну війну» в ще одній країні, - аналітики

Намагається відвернути увагу світу від війни в Україні

Фото ілюстративне

Країна -агресор рф намагається відвернути увагу світу від війни в Україні. Задля цього країна-агресорка планує розхитати внутрішню ситуацію у сусідніх країнах.

Вважають аналітики Інституту вивчення війни (ISW)

Аналітики навели як доказ одну із останніх погроз міністра закордонних справ Сергія Лаврова, який 30 листопада заявив, що Молдова є «наступною жертвою гібридної війни».

«Погроза Лаврова, можливо, надала сміливості деяким проросійським гравцям спробувати посіяти політичну нестабільність та розкол у Молдові», - пише ISW.

Проросійська голова молдовського регіону Гагаузія Євгенія Гуцул заявила 1 грудня, що молдовська державна енергетична компанія «Молдовагаз» заблокувала Гагаузії отримання газу від турецького постачальника, з яким проросійський регіональний уряд Гагаузії домовився поза державними контрактами. Гуцул заявила, що Молдовагаз продає газ за вищою ціною, ніж турецький постачальник.

 Напередодні президентка Молдови Майя Санду відхилила запит Гуцул на візит, оскільки вона є членом забороненої політичної партії «Шор», яку, нагадали в ISW, Росія використовувала для просування проросійських інтересів і політичної нестабільності в Молдові, поки Конституційний суд Молдови не заборонив цю партію в червні 2023 року.

«Росія провела ймовірну кампанію з дестабілізації Молдови на початку 2023 року, і Росія може спробувати відновити ці зусилля, щоб відвернути увагу міжнародної спільноти від війни в Україні», - зазначають аналітики.

Читайте також: Україна повністю синхронізувала свою енергосистему з Європою

Аналітики заявляють, що голова Moldovagaz Вадим Чебан заявив, що Moldovagaz не має фізичної чи юридичної можливості блокувати постачання газу на кордоні з Гагаузією і що Moldovagaz не отримав необхідну документацію для зміни постачальника природного газу Гагаузії. Санду позбавила голову Партії регіонів Молдови Олександра Калініна молдовського громадянства 27 листопада через його широку підтримку російської війни в Україні, а Калінін 1 грудня оголосив про спроби вербувати молдавських добровольців для боротьби разом з російськими військовими в Україні.varta1.com.ua: Новини

Ярошенко Олена

Читайте також