РФ планує повернути усі свої заморожені активи
Раніше президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн запропонувала використати заморожені російські активи як заставу для надання Україні "репараційних кредитів"
Росія категорично не хоче втратити російські активи на Заході. Про це заявила представниця МЗС РФ Марія Захарова.
"Необхідно чітко розуміти, що сховатися за так званою колективною відповідальністю за реалізацію конфіскаційних ініціатив нікому не вдасться", - сказала вона.
Захарова запевнила, що "за принципом взаємності, Росія дасть експропріаторам гарантовану і дуже болючу відповідь". За її словами, відповідь Москви "буде вивіреною" та "спрямованою на компенсацію завданих збитків". Як саме це виглядатиме Захарова не пояснила. Вочевидь сама ще не знає.
Формально підсанкційні російські активи не конфіскуватимуть, але Україна повертатиме такі кредити лише після того, як Росія сплатить репарації.
За різними оцінками, "репараційний кредит" Європейського Союзу для України, забезпечений російськими активами, може становити 130-140 млрд євро. Остаточно його розмір визначать після оцінки Міжнародним валютним фондом потреб України у фінансуванні у 2026 та 2027 роках.
Загалом наразі в Euroclear накопичилось понад 175 млрд євро готівки від заморожених російських активів, яка може бути використана для забезпечення нової позики. Але перш ніж ЄС погодить надання репараційної позики, він захоче погасити позику G7 для України у розмірі 45 млрд євро ($50 мільярдів), узгоджену минулого року, яка мала б погашатися за рахунок прибутків від заморожених активів РФ.
varta1.com.ua: Новини
Відпетер Укрпошта доставлятиме речі загиблих і зниклих військових родинам абсолютно безкоштовно
Укрпошта уклала Меморандум з Генеральним штабом ЗСУ про запровадження єдиної системи передачі речей і документів родинам військових
У «Резерв+» відтепер є відстрочка для батьків-одинаків
Процес зазвичай триває від кількох хвилин до кількох годин і не потребує збору довідок і відвідування ТЦК
Україну рекомендують включити до програми супутникового зв’язку ЄС
Підключення України до програми супутникового зв’язку ЄС забезпечить безпечний космічний зв’язок
Найкоментованіше
- У Львові проведуть перевірку за фактом конфлікту за участі поліцейської
- У Львові поліцейська вдарила комунальницю (ВІДЕО)
- росія планувала завершити війну проти України розгромом, - Сирський
- Тимошенко підтвердила обшуки і заявила, що «хтось вирішив почати зачистку конкурентів» перед виборами
- За погрози чиновникам в інтернеті українці отримають покарання до 10 років ув’язнення — законопроєкт
Найчитаніше
- Посадовці в/ч авіабригади на заході України продавали власникам громадського транспорту пальне призначене для польотів
- У Львові поліцейська вдарила комунальницю (ВІДЕО)
- Підтверджено загибель Героя зі Львівщини, який з листопада 2024 року вважався безвісти зниклим
- Підтверджено загибель Героя зі Львівщини, який з 2024 року вважався безвісти зниклим
- На війні загинув Герой зі Львівщини Іван Попіль
Коментарі