РФ поставила Україні ще одну умову для завершення війни
Без цього неможливо буде розпочати мирні переговори
РФ вважає, що для переговорів Володимир Зеленський має скасувати свою заборону на контакти з Москвою і повернутися до Стамбульських домовленостей "з урахуванням реалій".
"Тут важливо нагадати, що від переговорів відмовилася і продовжує відмовлятися саме Україна, - сказав Пєсков. - Ба більше, Зеленський своїм декретом заборонив самому собі та своїй адміністрації будь-які контакти з російським керівництвом. Ця їхня позиція не змінюється. Тим часом для виходу на мирну траєкторію Зеленському достатньо скасувати цей свій декрет і дати вказівку про відновлення діалогу на базі Стамбульських домовленостей і з урахуванням реалій, що складаються на землі".
Пєсков підтвердив, що "РФ відкрита для переговорів щодо України" і висловився про "катастрофічну ситуацію для української армії".
Володимир Путін заявив, що "хоч завтра готовий до переговорів щодо України". Наголосив й на умовах для «припинення вогню» в Україні.
Читайте також: На Львівщині військовозобов’язаний через суд скасував заборону на виїзд за кордон
"Умови дуже прості: українські війська мають бути повністю виведені із Донецької, Луганської народних республік, Херсонської та Запорізької областей. Причому звертаю увагу: з усієї території регіонів у межах їхніх адміністративних кордонів. Як тільки Київ заявить про те, що готовий до такого рішення і почне реальне виведення військ з цих регіонів, а також офіційно повідомить про відмову від планів вступу до НАТО, з нашого боку негайно буде наказ припинити вогонь і розпочати переговори", – заявив Путін.
Цей ультиматум він назвав "ще однією реальною мирною пропозицією" і заявив, що якщо Україна та Захід відмовляться, то "це буде їхня відповідальність за кровопролиття". Путін додав, що Росія хоче не заморозки конфлікту, а його припинення, але РФ при цьому потрібен "нейтральний, позаблоковий, без'ядерний статус України" та зняття західних санкцій.
varta1.com.ua: Новини
Україна майже вичерпала запаси ракет до систем ППО Samp-T
Україна вже кілька тижнів просить Італію і Францію надіслати щонайменше 50 ракет Aster-30
Підозрюваним у вбивстві Ганула є військовий, який перебував у СЗЧ, - Нацполіція
Під час обшуку в нього вилучили пістолет, а також гранати
Стефанішина назвала рік вступу України до ЄС
Серйозність намірів ЄС також можна оцінювати по зусиллях Угорщини з блокування їх реалізації
Найкоментованіше
- Військових після СЗЧ спершу відправляють у найгарячіші точки фронту, - Сирський
- У FT вважають, що переговори з Трампом принесли невдачу для Зеленського
- "На щиті" додому повертається молодий Захисник зі Львівщини
- Розʼяснення про обмеження пільгових поїздок у Львові
- СБУ затримала двох зрадників, які звітували ворогу про наслідки удару «Орєшніком» по Львівщині
Найчитаніше
- "На щиті" додому повертається молодий Захисник зі Львівщини
- Військових після СЗЧ спершу відправляють у найгарячіші точки фронту, - Сирський
- Комунальники зі Львова розповіли, що зараз побачили в старих будинках у центрі Києва (ФОТО)
- На фронті загинули два воїни з однієї громади Львівщини
- СБУ виявила понад 300 тис дол США під час обшуків у очільниці районної ВЛК
Коментарі