Родина з Чернігівщини присвятила себе порятунку нещасних коней, лелек, собак та котів (відео)
Міні-ферма подарувала тваринам чимало щасливих днів. На Чернігівщині родина небайдужих врятувала та поселила на власному обійсті покинутих коней, собак, котів та лелек. Деяких тварин забирали буквально з-під сокири м’ясника, йдеться у вчорашньому сюжеті «ТСН.19:30».
Виснажену та схудлу Мілку вже везли на м’ясокомбінат. «Вона працювала у Дніпрі, возила людей. Її господарі вирішили заробити на ній та майже не годували конячку, а потім її здати на м’ясо, щоб заробити ще грошей», — розповідає Марина. Їй вдалося викупити 23-річну тварину і дати їй дожити у нормальних умовах.
Тоді в неї вже була Перрі, котру дівчина купила ще лошам. Встигла попрацювати з нею кілька років у кінному театрі в Києві, але потім вирішила, що така робота для коней заважка — і облаштувала свою міні-ферму. Довелося продати квартиру в Чернігові і купити хату в селі.
Сама катається не часто. Перрі вже й забула, що таке тяжко, до виснаження, працювати. А півторарічного красеня Марина придбала для Перрі у компанію та назвла Грандом. «Ми дізналися, що в м’ясника стоїть маленьке лошатко. Ми вирішили викупити — і Перрі самій не нудно, і буде ще одне врятоване життя», — розповідає власниця.
Марина навчилася дресирувати коней без насильства. Утримувати конеферму, хай і маленьку — задоволення не з дешевих: на одного коня треба витрачати щонайменше півтори тисячі гривень на місяць. Марині допомагають мама та її хлопець. У перспективі планують заробляти на їжу тваринам тим, що допомагатимуть дітям іпотерапією: «Це лікування діток із ДЦП, з порушенням координації, психіки. Якщо дитинка сідає на коня, вона отримує гарну емоційну розрядку, вона спілкується з тваринами. Якщо вона їде на коні, активізуються більше 72 м’язів у людини».
Окрім коней, на господарстві є ще шість собак. Далматин Остін зовсім глухий, попередні господарі його мордували голодом. «Він чудово розуміє жести, знає команди: стає на задні лапи, вміє поклон робити», — каже господарка. А вівчарку колишні власники мало не задушили — зав’язали собаці докола шиї ланцюг замість ошийника. Пес підростав, а ланцюг господарі не послабляли. «А потім ланцюг став йому малий, вріс йому в шию, його почали сильно роз’їдати мухи. Роз’їли йому вушка, у нього повністю порвані вуха», — розповідає Марина. Але зараз Борман щасливий, у ньому немає ні краплі агресії.
І це ще не вся компанія. На цьому обійсті живуть три лелеки, які не можуть полетіти до теплих країв — в одного перебиті крила і немає ока, в іншого бракує лапи. А в хаті у родини — аж 11 котів. Господарі кажуть, що не можуть пройти повз кинутих тварин, хоч утримувати їх і важко.
Вони мріють встигнути викупили ще одного коника з м’ясокомбінату. За того правлять 10 тисяч гривень, і щоб зібрати гроші, є доба. Тому просять допомогти у цій справі переказом коштів на картку Приватбанка № 5168 7556 3340 6927. Отримувачем буде Грицик Марина Анатоліївна.
varta1.com.ua: Новини
Кабмін спростив реєстрацію волонтерських автомобілів для військовослужбовців
Військові можуть реєструвати транспорт на своє ім’я
Деяким українцям МВС радить оновити водійські права
Ті, хто отримав права до 2013
Енергетик оцінила, чи вистачить Україні запасів газу для проходження зими
Запаси можуть бути на критичному рівні
Найкоментованіше
- У львівському тролейбусі стався конфлікт (ВІДЕО)
- Ексфутболіста збірної України "бусифікував" ТЦК
- У ТЦК уточнили, хто з мобілізованих потрапляє у штурмові підрозділи
- Шмигаль зробив важливу заяву щодо заморожування війни на лінії фронту
- Відійшов у вічність воїн з Львівщини, який з перших днів великої війни пішов добровольцем на фронт
Найчитаніше
- Підтверджено загибель 24-річного Героя зі Львівщини
- "Львівобленерго" опублікувало графік відключень світла на суботу, 14 грудня
- Останній бій прийняв на Курщині: стало відомо про загибель Героя з Львівщини Володимира Таратули
- У Львові трамвай переїхав людину
- Одна з ракет на Львівщині влучила, але не здетонувала, - ОВА
Коментарі