росія змінила тактику ударів по Україні, щоб вичерпати запаси ракет Patriot, - ISW
Росія, ймовірно, намагається ще більше виснажити обмежені запаси перехоплювачів Patriot в Україні
У серії російських ударів по Україні 6-7 березня було зафіксовано значно більше балістичних ракет, ніж зазвичай Росія застосовує у своїх атаках. Про це повідомили аналітики Інституту вивчення війни.
Росія намагається використати ситуацію з нестачею ракет Patriot в Україні на тлі конфлікту на Близькому Сході.
Приблизно половина ракет у нічному ударі були балістичними. При цьому, що Росія рідко запускає більше 10 балістичних ракет в одному ударному пакеті, запускаючи або лише кілька, або не запускаючи жодної.
"Росія іноді запускає більшу кількість балістичних ракет, але рідко балістичні ракети становлять таку високу частку від загальної кількості ракет", - йдеться в звіті.
Україна як і раніше значною мірою покладається на американські зенітні ракетні комплекси Patriot для перехоплення російських балістичних ракет.
Росія, ймовірно, намагається скористатися триваючими публічними дискусіями про скорочення запасів перехоплювачів PAC-3 для систем Patriot в Україні, а також про інтенсивне використання Сполученими Штатами і країнами Перської затоки перехоплювачів Patriot на Близькому Сході для захисту від іранських атак.
"Росія, ймовірно, намагається ще більше виснажити обмежені запаси перехоплювачів Patriot в Україні, сподіваючись, що Сполучені Штати не захочуть або не зможуть надати більше перехоплювачів у міру продовження американо-ізраїльської кампанії на Близькому Сході", - повідомляють в ISW.
Загострення протистояння між США та Іраном створює ризик перенаправлення американського озброєння з України в регіон Перської затоки. На тлі триваючих масових атак Росії українська протиповітряна оборона може зіткнутися з дефіцитом ракет для систем Patriot. Єврокомісар з питань оборони Андрюс Кубілюс заявив, що Україна "за чотири місяці зимового сезону" витратила на перехоплення російських ракет близько 700 ракет-перехоплювачів, що випускаються з систем ППО Patriot.
varta1.com.ua: Новини
Читайте також
США просили Польщу розгорнути Patriot на Близькому Сході
Польські комплекси Patriot та ракети до них використовуються для захисту польського неба та східного флангу НАТО
РФ почала встановлювати макети ракет на шахеди
Росіяни прагнуть налякати українську авіацію та привернути увагу дронів-перехоплювачів
Росія дає два місяці на вихід з Донбасу, - Зеленський
Росіяни говорять про те, що вони за два місяці захоплять Донбас, й тому в України є цей час, щоб вийти з регіону
Найкоментованіше
- В Україні весь особовий склад одного ТЦК відправили на бойові посади
- Військовослужбовці ТЦК у разі небезпеки можуть застосовувати вогнепальну зброю, - нардеп
- Україна має достатньо людей на ще 10 років війни, - нардеп Мережко
- Жінка з Хмельниччини проситься на обмін до росії
- У Тернополі під час мобілізації перелому ноги зазнав чоловік, який перебував у СЗЧ
Найчитаніше
- В Україні весь особовий склад одного ТЦК відправили на бойові посади
- У Тернополі під час мобілізації перелому ноги зазнав чоловік, який перебував у СЗЧ
- Підтверджено загибель Героя зі Львівщини, який майже два роки вважався безвісти зниклим
- Військовослужбовці ТЦК у разі небезпеки можуть застосовувати вогнепальну зброю, - нардеп
- На Львівщині під час робіт загинув слюсар
Коментарі