Росіяни активізуються на півночі Сумщини: ISW повідомляє про бої поблизу кордону

Українські війська контратакують на північ від Сум, у регіоні зберігається напруження

Російські війська активізували свої дії на півночі Сумської області, зокрема в прикордонних районах поблизу Курської області. Про це йдеться у свіжому звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

Просування росіян уздовж кордону

Аналітики ISW зазначають, що війська рф, за даними російських джерел, нещодавно просунулися в районі північного Гуєва — населеного пункту, розташованого південніше російського міста Суджа. Також з’явилися непідтверджені повідомлення про просування у напрямку Олешні (Курська область) та Басівки (Сумська область).

ISW не змогли незалежно верифікувати ці заяви, однак підтвердили, що в регіоні тривають бойові дії.

Активні бої біля Сум

На північному сході від обласного центру, поблизу сіл Басівка та Журвака, спостерігається активність російських підрозділів. Водночас українські сили здійснили контратаку в районі Веселівки — на північ від міста Суми.

Без успіхів у Бєлгородській області

Крім того, ISW повідомляє про спроби наступальних дій росіян у північно-західній частині Бєлгородської області, однак вони не мали успіху. Бої точилися біля населених пунктів Демидівка та Поповка, що розташовані неподалік українського кордону.

varta1.com.ua: Новини

Коментарі

Читайте також
Перед судом постане львів'янин, який за 8100 доларів взявся переправити за кордон військовозобов’язаного (ФОТО)

Перед судом постане львів'янин, який за 8100 доларів взявся переправити за кордон військовозобов’язаного (ФОТО)

Йому загрожує позбавлення волі на строк від семи до дев’яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна.

Найкоментованіше

  1. росія може завдати масованого удару на Різдво, - Зеленський
  2. Українцям з 2026 року для виходу на пенсію у 60 років потрібно буде мати 33 роки офіційного стажу
  3. Зеленський заявив, що люди з тимчасово окупованих територій не будуть голосувати на референдумі
  4. Папа Римський Лев XIV запропонував "24 години миру" після масованих російських атак по Україні
  5. Церква, мова, віра: Зеленський повідомив, яку формулу у мирній угоді запропонувала Україна

Найчитаніше

  1. Пішов з життя легендарний ведучий львівського телебачення Петро Остапишин
  2. В Україні 7 січня відзначатимуть нове свято, яке ініціював Зеленський
  3. У Верховній Раді хочуть обмежити «можливості для ухиляння» від служби студентам-чоловікам
  4. Стало відомо про загибель молодого десантника з Львівщини: 26 грудня «на щиті» повертається воїн Володимир Олексин
  5. Мобілізацію та воєнний стан в Україні можуть скасувати - Зеленський