росіяни хочуть "розрізати" навпіл енергосистему України
російські удари ускладнюють перерозподіл енергії між регіонами та створюють техногенні ризики для населення
Росіяни намагаються порушити цілісність об’єднаної енергосистеми України та від’єднати периферійні регіони, зокрема Чернігівщину, Одещину та Донеччину, атакуючи підстанції та високовольтні лінії електропередач. Про це заявив Геннадій Рябцев, головний науковий співробітник Національного інституту стратегічних досліджень, в ефірі Українського Радіо .
“На жаль, зараз РФ намагається досягти двох своїх цілей. Основна — порушити цілісність об’єднаної енергосистеми України по Дніпру, тобто відокремити її, поділивши навпіл”, — сказав експерт.
Другою метою, є від’єднання периферійних регіонів, зокрема Чернігівщини, Одещини та Донеччини. Ці території мають невелику кількість електростанцій, високе споживання та обмежену кількість ліній електропередач. Росіяни, розуміючи це, б’ють по підстанціях, що дозволяють перерозподіляти енергію між регіонами, та по самих лініях електропередач.
“Лінії високовольтні, і будь-яке їх пошкодження складно швидко відновити звичайними засобами. Тому енергетикам доводиться активно працювати. На щастя, поки що в них є необхідні запаси та резерви, щоб оперативно відновлювати енергопостачання, щойно дозволять військові”, — сказав Рябцев.
Експерт додав, що такі дії РФ спрямовані не лише на зниження постачання електроенергії, а й на створення техногенних проблем у житті українців.
varta1.com.ua: Новини
У понеділок у Берліні продовжаться переговори щодо мирного плану
Росія ставиться до переговорів зі скепсисом, оскільки відбулося поновлення російських бомбардувань Запоріжжя в неділю вдень
російські "шахеди" стали вдвічі небезпечнішими
Модернізація робить удари дронів значно потужнішими та небезпечнішими для цивільного населення
Зеленський не отримав реакцію від США на українські пропозиції до мирного плану
Він відреагував на слова Дональда Трампа про те, що Зеленський єдиний, кому не подобається варіант мирного плану президента США
Найкоментованіше
- У свій 19-й день народження на війні загинув військовий з Львівщини Степан Кирчей
- У Львові поліція розпочала перевірку за фактом наїзду на собаку
- Співали про любов до Москви: у Києві покарали трьох дівчат за відео у соцмережах
- Трамп заявив, що одноосібно врятував Україну
- У Львові судитимуть жінку, яка розпилила газовий балончик в обличчя ветерану
Найчитаніше
- В Україні четверо військовослужбовців ТЦК загинули під час виконання службових обовʼязків
- Стало відомо про загибель молодого солдата з Львівщини, який зник безвісти у Донецькій області
- У Reuters уточнили, куди влучив "Орєшнік", яким росія вдарила по Львівщині
- У суботу на Львівщину повертається загиблий Герой Едуард Сорочан
- У Донецькій області загинув Герой зі Львівщини Микола Шукост
Коментарі