Росіяни отруїли річку Сейм: чи є загроза для водозабору Києва
Забруднені води рухаються зі швидкістю 20-25 км на день
Починаючи з 14 серпня, ймовірно скидаючи відходи невідомих речовин у річку Сейм, терористи рф спричинили масштабне забруднення водойми. Забруднення поширилось по всій акваторії річки Сейм у межах Сумської області і дісталося Чернігівщини. Вода в Сеймі стала чорного кольору, має специфічний запах, по річці пливе мертва риба. Проблему забруднення річки Сейм небезпечною органічною речовиною ліквідують силами ДСНС, Екологічної інспекції, Служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, Рибоохоронного патруля та місцевої влади. Головна задача цих державних служб – усунути забруднення до того, як небезпечна речовина досягне водозабору столиці.
Про це розповів міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець у коментарі Укрінформу.
"Забруднені води рухаються зі швидкістю 20-25 км на день. Ми робимо максимум для того, щоби вони не дійшли до питного водозабору Києва. Це наша основна задача. Тож 5-6 вересня ми побачимо, чи діють заходи, яких ми зараз вживаємо", – зазначив Стрілець.
Він додав, що для контролю ситуації та пошуку методів усунення забруднення фахівці щодня беруть десятки проб води і проводять лабораторні дослідження.
"За останні дні зроблено понад 50 проб, за ці два дні – ще 28. Зразки забрудненої води постійно відбираються для лабораторних досліджень та випробувань з метою пошуку найкращих рішень. Відповідно, вчора відібрали проби для того, щоб фахівці на очисних спорудах водоканалу – там, де питні водозабори – з'ясували, чи зможуть вони впоратися, якщо забруднення дійде туди. Тобто, превентивно ми робимо максимум для того, щоб це зупинити", – наголосив міністр.
За словами голови Міндовкілля, Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій ухвалила застосування низки заходів для подолання проблеми. Зокрема від 30 серпня вже застосовуються:
аерація (збагачення повітрям) річкової води;
бактеріальна абсорбція (поглинання) небезпечної речовини;
перекидання додаткових обсягів води;
збирання мертвої риби та недопущення подальшого її мору.
"Наскільки це буде ефективно, будемо розуміти в понеділок. Тому що потрібен час, щоб бактерії почали працювати", – сказав він.
varta1.com.ua: Новини
3 листопада в Україні прийде різке та суттєве похолодання (КАРТА)
В деяких регіонах прогнозують заморозки
На Закарпатті в оздоровчому комплексі втопився 4-річний хлопчик
Нещасний випадок
Керівники обласних прокуратур масово звільняються з посад
6 обласних керівників
Найкоментованіше
- Українців штрафуватимуть та судитимуть за зберігання дров: детальніше про ухвалений Радою закон
- Чому в українських реаліях варто купити саме Макбук і яку модель вибрати
- Українців штрафуватимуть за хтивки та дікпіки
- В Україні чиновник задекларував 62 мільйони доларів готівкою
- Увага! Розшукується 17-річний львів'янин, який зник маже два дні тому
Коментарі