Російське видавництво надрукувало календар з ілюстраціями львівської художниці попри її незгоду

gus
gus

У Росії видавництво «Ексмо» випустило календар на 2020 рік із малюнками львівської ілюстраторки Надії Кушнір, яка створила українського героя коміксів Гуся. Згоду на це художниця не давала.

Про це сама Надія Кушнір повідомила на офіційній сторінці «Гуся», який є одним із проєктів художниці.

«У 2017 році я підписала угоду з продюсерською компанією «Art Nation». Згідно з угодою, до «Art Nation» перейшли виключні права на конкретний та обмежений перелік зображень Гуся та право їх використання в усьому світі. У 2018 році ця компанія видала календар-2019 і купу всього з видавництвом «Ексмо». Тоді вони пояснювали це як метод легалізації Гуся — оригінального для подальшої боротьби з гусем російським, який нагло й незаконно плагіатить оригінал», — пише Кушнір.

Вона розповіла, що цього року їй надіслали макет на узгодження і, попри її незгоду, врешті видали у Росії календар на 2020 рік з її роботами. Компанія «Art Nation» пояснила це тим, що в договорі передбачене «використання зображень в усьому світі», а змінити умови вже укладеного договору не можна.

«Так от, цим постом хочу сказати, що сама не робила і не роблю нічого в Росії, ніяким чином не співпрацюю і не маю бажання співпрацювати з країною-агресором, але й реально вплинути на тих, у кого є таке бажання, теж не можу», — додала художниця.Зазначимо, що «Art Nation» позиціонує себе як міжнародна компанія із офісами в Україні та США.

Також російське видавництво «Ексмо» працює в Україні та вже не вперше потрапляє у скандали через проросійську позицію. У березні цього року п’ятий президент Петро Порошенко своїм указом заборонив ввозити в Україну книги девʼяти російських видавництв, серед них і «Ексмо».

Як повідомляла «Варта1», у Львові власника книгарні оштрафували на 42 тисячі гривень за торгівлю російськими книжками.