Росія хоче завоювати Україну, щоб використати її потенціал для масштабної війни з НАТО – ISW

Останніми місяцями в Європі активізувалися розмови про ймовірне вторгнення та війну Росії з країнами НАТО

фото: Центр протидії інформації

 

Російська Федерація готується до ймовірної війни з Північноатлантичним союзом (НАТО) і намагається завоювати Україну, щоб використати її ресурсний потенціал.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на звіт Інституту вивчення війни (ISW).

У звіті зазначається, що Кремль розглядатиме все, окрім капітуляції України, як екзистенційну загрозу для здатності Росії вести війну з Альянсом.

Також російські військові лідери, які планують війну проти НАТО, повинні будуть припустити, що Україна може вступити в таку війну від імені Союзу, незалежно від статусу членства України в Альянсу.

Аналітики ISW вважають, що фронт із НАТО вздовж усього західного кордону Росії з Європою, ставить перед російськими військовими серйозні виклики. Натомість поразка України дозволила б агресору розгорнути власні сили вздовж усього східного флангу Європи від Чорного моря до Фінляндії.

«Перемога в Україні не лише усунула б загрозу України як потенційного супротивника під час можливої війни з НАТО, але й забезпечила б Росію додатковими ресурсами та людьми, необхідними для широкомасштабної конфронтації з Альянсом», - йдеться у звіті ISW.

Зазначається, що незалежно від того, як перемога Росії розділить Україну між російською анексією та підконтрольною Кремлю маріонетковою державою, яка стане наслідком бажаної для Путіна зміни режиму, Росія отримає доступ до мільйонів людей, яких вона зможе примусити до військової служби, а також до більшої частини ресурсів і промислового потенціалу України.

«Тому Путін і Кремль, ймовірно, розглядають перемогу в Україні як передумову для ведення війни з НАТО. А будь-яке припинення вогню або врегулювання шляхом переговорів, що не передбачає повної капітуляції України, - як тимчасову паузу в їхніх зусиллях зі знищення незалежної української держави», - зазначається у звіті ISW.

Останніми місяцями в Європі активізувалися розмови про ймовірне вторгнення та війну Росії з країнами НАТО. У Німеччині оцінили період підготовки РФ до такої війни у шість років.

Президент Володимир Зеленський заявляв про високий ризик війни Росії з країнами Балтії та підкреслив, що ризик протистояння різко зросте, якщо Україна не встоїть.

Читайте також: Путін готовий зупинити війну на нинішній лінії фронту.

У Франції не вбачають реальної загрози для вторгнення Росії до країн НАТО. Водночас там переконані, що Європа має готуватися до такого сценарію подій.

 

varta1.com.ua: Новини

Володимир Садовий

Читайте також