росія лише тричі застосовувала ракети «Кинджал»

За рік війни

За рік війни Росія використовувала гіперзвуковий авіаційний ракетний комплекс «Кинджал» проти України тричі – у Києві, Кременчуці та Івано-Франківську. Про це повідомив військовий експерт Олег Жданов.

«Ми знаємо, що »Кинджалів« у Росії декілька десятків. На сьогоднішній день РФ »Кинджали« більше не застосовує, хоча в них було 12 літаків МіГ-31К, переобладнаних під комплекси »Кинджал«. Три з них вони угробили – один згорів, два розбилися. Залишається дев’ять – три з яких перебувають в Білорусі, шість – в Росії. Але чомусь в Білорусі вони постійно злітають і ми вимушені оголошувати повітряну тривогу по всій країні, бо дальність ракети покриває всю нашу територію і ми не знаємо, це муляж чи справжня ракета», - сказав він. 

Ракета «Кинджал» – доволі високошвидкісна і на сьогоднішній день збити її тими засобами ППО, які є у нас, неможливо. 

«Однак Росія не підіймає свої МіГи на території Росії, а з повітряного простору Білорусі вже понад півроку жодних активних агресивних дій по застосуванню зброї не було зафіксовано», - додав він.

Читайте також: у Повітряних силах повідомили, чи зникла загроза удару «Кинджалами» через пошкодження ДРЛО А-50

Україна змушена оголошувати повітряну тривогу та розгортати системи ППО у бойову готовність, коли у Білорусі злітає МіГ-31, оскільки це може бути лише для того, щоб відвернути увагу. 

varta1.com.ua: Новини

Ольга Чобіт