Росія не зможе захопити основні населені пункти Донеччини — ISW
Наступ РФ зупинеться десь на північний схід від шосе E40
Поточний російський наступ може забезпечити обмежені додаткові територіальні здобутки на Донбасі на північний схід від шосе E40, але, ймовірно, завершиться без захопленням основних населених пунктів, таких як Слов’янськ або Бахмут. Про це пише Інститут вивчення війни.
Впродовж останніх кількох тижнів російські війська не досягли значних успіхів у напрямку Слов’янська чи вздовж Сіверсько-Бахмутського виступу та продовжують знижувати свою наступальну бойову потужність у локальних боях за невеликі та відносно неважливі населені пункти по всій Донецькій області.
Зокрема, російські війська намагалися взяти Сіверськ з моменту захоплення Лисичанська та кордону Луганської області 3 липня і досі не досягли міста станом на 20 липня.
Подібним чином російські війська не змогли розпочати прямі штурми Бахмута і здебільшого зосередилися на боях за невеликі населені пункти на його сході та півдні.
Зусилля з наступу на Слов’янськ здебільшого припинилися й тижнями не принесли значних успіхів.
Відновлення активних наземних наступальних дій після короткої операційної паузи ще не призвело до значного просування росії вперед, хоча можливо, що або постійний тиск росії, або завершення російських зусиль щодо відновлення бойової потужності може призвести до обмежених успіхів у найближчі дні чи тижні.
Pараз російським військам важко просуватися відносно малозаселеною та відкритою місцевістю. Вони зіткнуться з місцевістю, яка буде набагато сприятливішою для українських захисників, чим ближче вони наближаться до E40 навколо Слов’янська та Бахмута через зростаючу щільність населення та забудованість цих територій.
Тому нинішній російський наступ на Донбасі, найймовірніше, досягне кульмінації десь уздовж E40 найближчими тижнями.
Нагадаємо, заяви лаврова відірвані від повільної та важкої реальності.
varta1.com.ua: Новини
Читайте також
В Україні запровадять обовʼязковий техогляд для всіх авто
Євросоюз нам поставив цей критерій змін до кінця 2027 року
Після ударів РФ ЄС підтвердив посилення підтримки України
ЄС надає підтримку по всій Україні, щоб вона змогла витримати і пережити цю війну терору
Зеленський оцінив роботу ППО під час нічної російської атаки
Зеленський додав, що проблему нестачі перехоплювачів для балістики він обговорив на зустрічі з нідерландським прем'єром
Найкоментованіше
Найчитаніше
- Гінкго білоба - чи справді «таблетки для пам’яті» працюють і кому вони можуть бути корисні
- У Львові трагічно загинули працівники
- У Німеччині помер важкопоранений Герой зі Львівщини
- Якою буде погода у Львові та області завтра, 16 травня
- З російського полону повернувся захисник зі Львівщини Андрій Гурський
Коментарі