Росія призупинила виробництво зенітно-ракетних систем

У ракетних системах не виявилося практично нічого російського

Виробничі потужності «Ульяновського механічного заводу» (АТ «УМЗ», Ульяновськ) фактично зупинено. Про це повідомляє українська розвідка.

«УМЗ» — виробник радіолокаційних систем та засобів протиповітряної оборони ближньої і середньої дальності для сухопутних військ ЗС РФ (ЗРК «Бук», ЗРК «Куб», ЗГРК «Тунгуска»).

Причини критичного стану виробництва — використання великої кількості комплектуючих та електронних компонентів у виготовленні продукції військового призначення.

Основним постачальником російського ВПК була Німеччина, однак через війну будь-яку співпрацю було припинено.

Продовжувати виробництво власними силами завод не в змозі, оскільки у ході технологічного процесу не використовується «практично нічого російського».

Наразі керівництво заводу шукає можливості обійти санкції та налагодити постачання через треті країни (зокрема, Казахстан). Але такі схеми призводять до значного подорожчання комплектуючих через необхідність платити за послуги країнам-посередникам. Це не передбачено бюджетом і збільшити його немає можливості.

Працівникам пропонують йти у неоплачувану відпустку або підписувати контракт зі збройними силами для участі у війні в Україні за 50 тисяч рублів.

Читайте також