росія провалила «зимову війну» проти української енергосистеми

росії за осінь і зиму не вдалося довести до колапсу об’єднану енергосистему України

Фото: ілюстративне

Британська розвідка констатувала, що росії за осінь і зиму не вдалося довести до колапсу об’єднану енергосистему України, а зараз цю кампанію фактично згорнули. 

Про це йдеться у розвідувальному огляді Міноборони Британії про війну в Україні за 8 квітня. 

«російська кампанія з метою завдати серйозної шкоди об’єднаній енергосистемі України взимку 2022-23 років, найімовірніше, провалилася. Росія завдавала ударів з відстані із жовтня 2022 року, проте масштабні удари стали рідшими з початку березня 2023 року. Атаки меншого масштабу (до 25 ракет) тривають, але, скоріш за все, мають набагато менший вплив на енергосистему», - зазначає розвідка. 

В огляді відзначають, що українські оператори енергосистеми продовжують шукати заміну необхідних компонентів, зокрема розбитих трансформаторів. Транспортування і встановлення цього обладнання – логістичний виклик, особливо якщо йдеться про великі трансформатори, які можуть важити від 100 тонн. 

«Ситуація з електроенергією в Україні скоріш за все покращиться з настанням теплішої погоди. Планування й підготовка до наступної зими, скоріш за все, вже почалася», - додає розвідка. 

 

varta1.com.ua: Новини

Анастасія Сенів