росія вивела частину своїх військ із ЗАЕС

Місцеві мешканці також намагаються залишити потенційно небезпечну зону

Фото: ілюстративне

росія протягом останніх днів вивела частину своїх військ із території Запорізької АЕС. Місцеві мешканці також намагаються залишити потенційно небезпечну зону.

Про це пише британське видання Sky News.

Зазначається, що через ризик російського теракту на ЗАЕС цивільні, які проживають у населених пунктах навколо станції, почали виїжджати з регіону.

«Посиленню тривоги сприяли російські заяви в блогах про те, що українці планували атакувати станцію. Коли росіяни звинувачують українців у підготовці до чогось, це часто є ознакою того, що вони самі збираються це зробити, як ми бачили у випадку з Каховською дамбою», – зазначило видання.

Президент України Володимир Зеленський попередив про можливу вибухівку, яку бачили на даху станції. Крім того, російський радник з ядерних питань заявив, що вночі 5 липня нібито очікується «український напад».

Усе це вказувало на те, що російські терористи можуть влаштувати операцію під українським прапором.

«Це викликало тривогу та призвело до того, що багато українців раптово покинули країну. Ми бачимо черги на перетині кордону з Молдовою, які тягнуться на дві милі, чого ми не бачили вже кілька місяців», – пише Sky News.

Водночас видання, посилаючись на свої джерела, відзначає, що частину російських військ було виведено з території станції в останні дні.

Як повідомлялось раніше, у МАГАТЕ заявили, що відсутні ознаки мінування ЗАЕС.

varta1.com.ua: Новини

Анастасія Сенів