Росія змінює тактику і готується до проведення диверсій із використанням китайських багі

У Росії оголосили про закупівлю в Китаю багі у великій кількості

ілюстрація: Фокус

 

У Росії оголосили про закупівлю в Китаю багі Desertcross 1000-3 у великій кількості. У Росії оголосили про закупівлю в Китаю багі «Desertcross 1000-3» виробництва «AODES».

Військовий оглядач Олександр Коваленко пояснює, навіщо це робить агресор і як ці надпрохідні машини можуть бути використані на фронті, пише «Фокус».

«І тут навіть не питання в тому, що Росія на настільки високому офіційному рівні намагається показати, що Китай їй допомагає у війні технікою. Хоча це не зовсім так, оскільки багі не належать безпосередньо до класу військової техніки, і в цьому випадку постачання багі не варто порівнювати з постачанням боєприпасів, танків чи гаубиць.

Питання навіть не в тому, що «AODES» — це спільна американо-китайська компанія, до якої можуть виникнути питання як у Вашингтона, так і в Пекіна, який намагається абстрагуватися від таких постачань. Питання в тому, що такі поставки говорять про зміну тактики та підходу до ведення бойових дій російським командуванням у перспективі», наголошує експерт.

Російська сторона заявляє, що до військ уже поставлено понад 530 багі «Desertcross 1000-3» і готується контракт на закупівлю ще близько 1600 одиниць.

«Desertcross 1000-3» — це багі з підвищеною прохідністю, що дозволяє в умовах бездоріжжя не лише вирішувати логістичні питання й евакуювати поранених, а й здійснювати рейдові заходи, проводити диверсійно-розвідувальну діяльність.

Тобто командування РОВ всерйоз готується до переведення низки ділянок війни саме в таку площину. До того ж багі дозволяють високомобільно використовувати дозорні групи для протидії противнику. Наприклад, через відсутність мобільності окупанти буквально на очах втрачають контроль над лівим берегом Дніпра.

У нашому інформаційному просторі постійно робляться акценти на дронах, що займають у волонтерській діяльності основну частину, але кластер багі залишається якщо не мінімальним, то взагалі без уваги. Хоча є непогані вітчизняні напрацювання, той самий «Хижак» від вінницької групи «Buggy» для ЗСУ, але на системному державному рівні постачання військ такою технікою не видно.

Читайте також: Генсек НАТО прокоментував можливість переговорів України з рф.

Власне, тенденції приблизно такі, й ігнорувати їх не варто, - зазначає експерт.

 

varta1.com.ua: Новини

Володимир Садовий