Росія звільнила командувача військами в Україні, який «здав» Лиман
Він командував західною групою з вересня
Генерал-полковник Олександр Лапін, який командував угрупованням російських військ «Центр», звільнений з посади.
Про це повідомляють телеканал ЧДТРК «Грозний», джерело «РБК», «Медуза».
Про відсторонення Лапіна повідомили в суботу низка російських ЗМІ, зокрема ЧГТРК «Грозный» і джерело «РБК», знайоме з кадровим рішенням.
Як зазначає «Медуза», останнім часом Лапіна активно критикував глава Чечні Рамзан Кадиров: на початку жовтня він звинуватив генерала у здачі Лиману і назвав його «бездарем». За словами Кадирова, Лапін, керуючи цією ділянкою оборони, не забезпечив необхідними засобами мобілізованих окупантів з Луганської області, а сам нібито «відсиджувався» в Луганську.
Два дні тому Кадиров поклав на генерал-полковника відповідальність за оборону ділянки на півночі Донецької області, де нещодавно стався прорив ЗСУ. Також у глави Чечні викликали питання отримання Лапіним звання героя росії за взяття Лисичанська, «в якому він навіть не був».
Довідково:
Олександр Лапін (народився 1964 року) командує Центральним військовим округом (ЦВО) з 2017 року, пише «Медуза».
З 2012 року до 8 липня 2014-го Лапін був командувачем 20-ї гвардійської загальновійськової армії, до складу якої входить 53-тя зенітна ракетна бригада. На думку міжнародного слідства, з бази цієї бригади під Курськом на схід України доставили «Бук», з якого 17 липня 2014 року збили малайзійський «Боїнг». Розслідувачі з «Bellingcat» згадували Лапіна у своїй доповіді про російських військових, які можуть бути відповідальними за збиття літака, зазначаючи, що «Бук» вирушив із бази ще наприкінці червня.
Перед призначенням у ЦВО Олександр Лапін очолював штаб російського угруповання в Сирії.
Однією з перших згадок Лапіна у ЗМІ після вторгнення росії в Україну став сюжет телеканалу Міноборони рф «Звезда» про те, як Лапін «прямо на передовій» нагороджує військових, які «проявили мужність і героїзм під час звільнення населених пунктів у Чернігівській області». Сюжет вийшов 29 березня, а протягом наступних кількох днів росія повністю вивела свої війська з півночі України. Крім того, як з’ясувала російська служба «Бі-бі-сі», серед нагороджених Лапіним був його син — підполковник Денис Лапін.
24 червня Міноборони росії на черговому брифінгу повідомило, що з’єднання російського угруповання «Центр» під командуванням генерал-полковника Лапіна прорвали «добре підготовлену оборону» українських військ, розгромили противника і блокували Лисичанськ. 3 липня Лапіна знову відзначили особисто — у повідомленні про оточення Лисичанська, а наступного дня президент РФ володимир путін присвоїв генералу звання героя росії за участь у захопленні Луганської області.
Найсвіжішу новину про командувача ЦВО поширило видання «Sota». За його даними, мобілізований військовослужбовець, підрозділ якого без наказу відступив із передової після обстрілу в районі Сватове, розповів, що Лапін «із вимогою йти назад» приставив до голови командира роти пістолет.
Нагадаємо, у розвідці розповіли про подію, після якої зросте ризик повторного наступу з білорусі.
varta1.com.ua: Новини
Читайте також
В Україні запровадять обовʼязковий техогляд для всіх авто
Євросоюз нам поставив цей критерій змін до кінця 2027 року
В Одесі затримали таксиста, який коригував обстріли міста під час поїздок
Місцевий житель під прикриттям пасажирських перевезень збирав дані про локації Сил оборони та енергооб’єкти для фсб
Уряду пропонують блокування азартних ігор для військових
На вебсайті Міністерства цифрової трансформації оприлюднили проєкт постанови Кабміну, який передбачає обмеження участі військовослужбовців в азартних іграх. Документ пропонує створити механізм повного блокування доступу до гральних закладів та онлайн-казино для понад 1 млн захисників через синхронізацію реєстрів.
Найкоментованіше
- Європа готується до затяжної війни в Україні, - NYT
- У школах перевірятимуть військові документи 17-річних хлопців, - МОУ
- На Львівщині затримали представників релігійної течії, які намагалися вбити опонента-християнина
- Буданов уточнив "червоні лінії" в переговорах з росією
- У центрі Львова 20-річний молодик побив перехожого до тяжкого стану
Найчитаніше
- До України з Німеччини екстрадовано лідера злочинної організації
- З російського полону повертаються четверо воїнів зі Львівщини
- Підтверджено загибель Героя зі Львівщини, який з 2025 року вважався безвісти зниклим
- Телефонний номер Ірини Фаріон, яку вбили у 2024 році, став активним у Telegram
- У Львові під час конфлікту сталося вбивство
Коментарі