росіяни можуть вдарити ракетою, яку не збиває навіть США: деталі від Defense Express

«Змійовик» і А-235 «Нудоль»

Військовий експерт Defense Express Іван Киричевський прокоментував слова ексголови «Роскосмосу» Дмитра Рогозіна, який у січні 2023 року пропонував Володимиру Путіну завдати удару по великому українському місту за допомогою космічної ракети-носія. Про це він розповів в ефірі "1+1".

Тож, якщо росіяни справді виношують такі плани, цього не можна виключати, то вони можуть використати інший, на жаль, більш придатний для цього засіб. 

 «До прикладу, до 2017 року у них розвивався бренд балістичної ракети середньої дальності під індексом РС -26 »Рубеж«. І на щастя всього цивілізованого світу, росіяни чомусь цей проєкт призупинили і віддали права проєкту »Іскандер« – тобто створення крилатої ракети середньої дальності для комплексу »Іскандер«. Потім минулого літа вони заявили про проєкт ракети середньої дальності »Змійовик" для начебто знищення американських авіаносців. Потім вони знову заявили, що начебто призупинили цей проєкт.

Ще один інструмент, який вони можуть спробувати запустити теоретично – протиракета А-235 «Нудоль» для збиття міжконентальних балістичних ракет. Вони саме цією ракетою погрожували збивати супутники, які забезпечували Starlink Ілона Маска у квітні 2022 року", - сказав Киричевський.

Військовий експерт зауважив, якщо росіяни ще виносять такі плани атакувати Київ космічною ракетою, вони можуть використати для доставки конвенційної бойової частини скоріше ці дві ракети – «Змійовик» і А-235 «Нудоль».

"Тим більше, що небезпека цього плану полягає у тому що, якщо вони справді на це підуть, немає чим збивати навіть у американців. Є, хіба що комплекси THAAD, але вони дуже обмежені, там буквально кілька штук цих батарей. Кожна коштує $2 млрд.

Читайте також: Рогозін запропонував путіну вдарити по Україні космічною ракетою

Оперативно перекинути їх до України навряд вийде. Хоча, якщо раптом піде мова про те, що нам вирішать насипати якихось протиракетних засобів, не названих. Значить росіяни перейдуть до практичної реалізації цього божевільного плану", - сказав Іван Киричевський.

varta1.com.ua: Новини

Ольга Чобіт