Росіяни почали використовувати гранати з отрутою

Зафіксовано 81 випадок

Фото ілюстративне

Російські війська активізували використання хімічної зброї на фронті. Лише за один місяць зафіксований 81 випадок використання газових гранат.

Про це повідомив представник Центру досліджень трофейного та перспективного озброєння та військової техніки капітан Андрій Рудик під час брифінгу у Military Media Center.

За словами Рудика, у грудні вперше зафіксовано застосування гранати РГ-Во, яка містить хлорацетофенон - отруйну речовину, заборонену Женевським протоколом. Він наголосив, що ця граната може призвести до смерті людей у приміщенні чи бліндажі всього за п'ять хвилин.

Досліджений зразок був виготовлений у 2023 році на заводі, який працює ще з часів Радянського Союзу. Представник Центру заявив, що це свідчить про те, що росія порушила свої зобов'язання знищити хімічну зброю та виробничі потужності згідно з Конвенцією про заборону хімічної зброї 1993 року.

Читайте також: На Волині вилучили партію контрафактних цигарок на понад 2,2 млн грн

«Таким чином, у 2017 році росія збрехала про виконання взятих на себе зобов'язань відповідно до Конвенції. Відтоді вона намагається вивчити реакцію світової спільноти для можливого розширення використання хімічної зброї», - підкреслив представник Центру.

varta1.com.ua: Новини

Юлія Зуб