Росіяни почали з дронів скидати в окопи українських військових отруйний газ

Зафіксовано дев’ять випадків

ілюстративне фото: ДПСУ

 

Українські військові, які відбивають російську агресію у Запорізькій області, стикнулися із новою загрозою – використанням окупантами отруйного газу у якості зброї, передає «Укрінформ».

За словами українського військового медика, впродовж останнього тижня у районі Оріхова було зафіксовано дев’ять випадків, коли росіяни з дронів скидали їдкий та легкозаймистий газ на українські позиції, що призвело до загибелі одного бійця.

За словами постраждалих солдатів, ворог спочатку використовує газ, щоб викликати паніку, після чого слідують звичайні обстріли або атаки БпЛА.

«Спочатку я побачив дим. Ми вибігли з траншеї, і раптом газ загорівся. Окоп був у вогні. Цей газ обпікає, засліплює вас, ви не можете дихати, вражає горло миттєво. У нас не було навіть секунди», – сказав один із військових.

Читайте також: українські миші масово заражають окупантів лихоманкою.

Співробітник української розвідки на умовах анонімності повідомив, що росіяни використовують різновид CS – сльозогінний газ, який використовується під час масових заворушень і може тимчасово вивести людину із ладу через подразнення очей, носа, легенів та шкіри. Зазначається, що Конвенція ООН про заборону хімічної зброї забороняє використання засобів боротьби із масовими заворушеннями під час війни.

 

 

varta1.com.ua: Новини

Володимир Садовий

Читайте також