Росіяни вербують українських дітей, щоб вони повідомляли про замінування об'єктів

Омбудсмен зазначив, що серед дітей треба також проводити роз’яснювальну роботу

ФОТО: ілюстративне

Росіяни масово вербують українських дітей для телефонного тероризму. Це явище набуло вже масового характеру, повідомив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець. 

«Зафіксовано факти, коли з території російської федерації вербують наших дітей і змушують їх повідомляти про мінування українських шкіл. Це набуло зараз системного явища, масового. Причому територія – всієї України», – розповів він.

За словами омбудсмена, зараз знайдено дієвий механізм, як цьому протидіяти. Що це за механізм, він не сказав, але зазначив, що серед дітей треба також проводити роз’яснювальну роботу. Цим мають займатися як батьки, так і вчителі.

«Можливо, треба провести окремий урок, де цю інформацію треба донести до наших дітей: що вас росіяни хочуть використовувати проти України. Це не ігри, це серйозна пропагандистська і розвідувальна робота, яка проводиться розвідувальними органами РФ», – зазначив Лубінець.

Читайте також, студенти «замінували» київський коледж, у якому навчаються: яке покарання їм загрожує (ФОТО)

Він додав, що такі дії росіян «чітко підпадають» під категорію воєнних злочинів. Також омбудсмен пообіцяв офіційно звернутися до Міністерства освіти з проханням провести роз’яснювальну роботу серед школярів та студентів. 

varta1.com.ua: Новини

Ілона Мартинюк

Читайте також