росіяни завдали удар по порту Рені, що біля кордонів НАТО

У понеділок світові ціни на пшеницю зросли приблизно на 5,5 відсотка.

У понеділок Росія вперше атакувала порт на річці Дунай в Україні, недалеко від кордону з Румунією, знищивши зерновий ангар у ескалації своїх зусиль, щоб завдати шкоди сільському господарству Києва та ризикуючи більш прямою конфронтацією зі Сполученими Штатами та їхніми європейськими союзниками. Про це пише The  New York Times.

Напад на порт у місті Рені, через річку від Румунії, члена НАТО, був спрямований на альтернативні експортні шляхи Києва для зерна, щоб дістатися світових ринків, через кілька днів після того, як Росія розірвала угоду, яка дозволяла Україні транспортувати своє зерно через Чорне море. Ця атака є найближчою до території військового альянсу з моменту повномасштабного вторгнення Росії в Україну минулого року.

Українські та румунські офіційні особи засудили удар по порту, а президент Румунії Клаус Йоганніс засудив атаку на українську інфраструктуру поблизу кордонів своєї країни. Він зазначив у Twitter, що «нещодавня ескалація створює серйозні ризики для безпеки в Чорному морі», а також впливає на поставки українського зерна та глобальну продовольчу безпеку.

Міністерство оборони Румунії заявило, що зберігає позицію «посиленої пильності» зі своїми союзниками на східному фланзі альянсу. Але в заяві міністерства додали, що «немає потенційних прямих військових загроз нашій національній території або територіальним водам Румунії».

Атака в Рені, приблизно в 70 милях від узбережжя, може стримати комерційні судна від використання порту в короткостроковій перспективі та збільшити вартість страхування.

Нагадаємо, що вчора, 24 липня, ворог знову завдав удару по Одещині.

Під час ранкових торгів у понеділок світові ціни на пшеницю зросли приблизно на 5,5 відсотка.

varta1.com.ua: Новини

Ольга Чобіт

Читайте також