Російські військові захопили в полон журналістку українського телеканалу

Місцеперебування журналістки «Hromadske» Вікторії Рощиної не відомо

Фото: ФБ/Громадське

Російські загарбники захопили в полон журналістку незалежного українського медіа «Hromadske» Вікторію Рощину.

Як передає «Укрінформ», про це «Hromadske» повідомляє у «Facebook».

«Наша журналістка Вікторія Рощина, ймовірно, перебуває в полоні в російських окупантів. Вона знімала відео та писала статті з гарячих точок на сході й півдні України усі дні російсько-української війни», — йдеться в повідомленні.

12 березня «Hromadske» не змогло вийти з Рощиною на зв’язок.

Від свідків стало відомо, що на той момент журналістка перебувала в тимчасово окупованому Бердянську.

16 березня з’явилася інформація, що напередодні (ймовірно 15 березня) Рощину затримала федеральна служба безпеки росії. Нині про місцеперебування жінки нічого не відомо.

«Ми докладали всіх зусиль, аби звільнити журналістку в непублічний спосіб. Але це виявилось безрезультатно», — заявили в медіа.

«Hromadske» закликає українську й міжнародну спільноту долучитися інформаційно та діями до звільнення Рощиної.

Як повідомляє «Hromadske», журналістка «Нromadske» Вікторія Рощина знімала відео та писала статті з гарячих точок на сході й півдні України усі дні російсько-української війни. 11 березня ми опублікували текст, у якому вона розповідає про те, як живе тимчасово окупований Енергодар.

У ці дні журналістка готувала матеріали про воєнні дії в Запорізькій та Донецькій областях. Вона планувала поїхати аж до Маріуполя, аби розповісти про те, що насправді відбувається у місті, яке понад два тижні щодня обстрілюють російські війська.

11 березня ввечері Вікторія Рощина, ймовірно, була в дорозі із Запоріжжя в Маріуполь і мала поганий зв’язок, тому ми майже не змогли говорити телефоном. Відомо було тільки те, що з Енергодара на той час вона вже виїхала.

12 березня ми не змогли вийти з Вікторією на зв’язок. Як нам стало відомо від свідків, яких ми не можемо називати з міркувань безпеки, на той момент журналістка перебувала в тимчасово окупованому Бердянську. 

16 березня ми дізналися, що напередодні (ймовірно 15 березня) Вікторію Рощину затримала ФСБ рф. Нині про її місцеперебування нічого невідомо.

Дві доби ми докладали всіх зусиль, аби звільнити журналістку в непублічний спосіб. Але це виявилось безрезультатним. Тому закликаємо українську та міжнародну спільноту долучитись інформаційно та діями до звільнення журналістки «Нromadske» Вікторії Рощиної.

Читайте також