російські військовослужбовці стратили українських воїнів, які здавалися в полон (ВІДЕО)

Реакція омбудсмена

У Збройних силах України підтвердили, що російські окупанти розстріляли беззбройних українських воїнів, які потрапили у полон біля Степового Донецької області. Про це повідомляє Управління стратегічних комунікацій апарату Головнокомандувача ЗСУ, рф вчергове порушила закони і звичаї війни, а також норми міжнародного права.

«На кадрах, опублікованих в медіа, зображено страту двох військовополонених Збройних сил України. За підтвердженою інформацією, російські окупанти вкотре підступно розстріляли беззбройних солдат», - йдеться у повідомленні.

Щодо цього випадку, уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що звернеться до ООН щодо відео розстрілу російськими військовослужбовцями українських військових, які здавалися в полон. Про це Лубінець написав у своєму Теlegram-каналі 2 грудня.

«Сьогодні у мережі зʼявилося відео страти російськими військовослужбовцями українських воїнів, які здавалися в полон! Це чергове порушення Женевських конвенцій та вияв неповаги до міжнародного гуманітарного права! Російська сторона знову і знову показує своє обличчя терориста! Світ не має потурати таким злочинам», - написав Лубінець.

Він зазначив, що, як омбудсмен України, звернеться з цього проводу до Міжнародного комітету Червоного Хреста й до Організації Обʼєднаних Націй.

За словами омбудсмен , мандат Червоного Хреста передбачає фіксацію злочинів щодо військовополонених. 

«А на відео чітко видно, що українські військові виконують необхідні кроки, які показують, що вони здаються у полон! Воїни були обеззброєнні, а їхні руки - піднятими до гори. Вони не несли жодної загрози! Російська сторона мала взяти їх у полон та надати статус військовополонених», - написав омбудсмен.

Що стосується звернення до ООН - за словами Лубінця, воно потрібне для того, «...щоб постійна моніторингова місія ООН фіксувала цей факт, як ще один яскравий приклад порушення норм міжнародного гуманітарного права росією».

«рф повинна понести покарання за кожен подібний випадок страти українських військових, які здаються у полон! Зазначу, що вони не поодинокі – це вбивство і бійця Олександра Мацієвського та інших військових, які здавалися у полон. Це і публічна страта військовополонених в Оленівці», - написав Лубінець. 

Він підкреслив, що українські правоохоронні та розвідувальні органи зможуть встановити тих російських військовослужбовців, які вчинили цей злочин.

Читайте також: український омбудсмен заявив, що є десятки відео жорстоких страт українських військових в полоні

«Водночас зазначу, що такі злочини – це відповідальність і вищого керівництва РФ! Покарання мають понести всі! Страта тих, хто здається у полон, – це воєнний злочин!» - написав також омбудсмен.

varta1.com.ua: Новини

Ярошенко Олена

Читайте також