Російські ЗМІ поширили фейк про загибель на фронті начебто мобілізованого до ЗСУ 17-річного сироти з Львівщини (ФОТО)
Російська пропаганда змінила тактику інформаційної війни, перейшовши від поширення фейків до використання чутливих для суспільства тем
![](/uploads/media/b6/db/b6dbccb9765c71dc44451a2c3aecc049_w320.jpg)
Російські ЗМІ поширили фейк про загибель на фронті начебто першого мобілізованого до 103 бригади ТрО 17-річного сироти Володимира Сачали з Львівщини. Насправді захисник мав 26 років, він не був сиротою і служив у 24 бригаді.
Це «Укрінформу» підтвердив начальник Служби у справах дітей Львівської ОВА Володимир Лис.
«В Єдиній інформаційно-аналітичній системі “Діти”, яка веде облік по всій Україні, сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування, із прізвищем Сачала немає взагалі. База працює з 2006 року і навіть, якби він 26-річним сиротою, то дані б збереглися. Росіяни пишуть, що він «вихованець дитбудинку», посилаючись на якогось директора Чикеля - я за всі свої роки роботи в службі про такого директора не чув», - сказав Лис.
Як з’ясував «Укрінформ», Володимир Романович Сачало народився у селі Оселя Яворівського району 13 серпня 1997 року. Неповну середню освіту здобув у Оселівському ЗЗСО І-ІІ ст , далі вступив до Художнього училища ім. Й.Станька, що в смт Івано-Франкове.
«Володимир навчався професії «столяр-верстатник деревообробних верстатів» під керівництвом майстра Володимира Мурина. Запам'ятався нам спокійним, врівноваженим, ретельним учнем», - зазначають в училищі.
За інформацією, поширеною у російських ЗМІ, Сачалу мобілізували менше тижня тому до 103-ї бригади тероборони після кількох місяців базової військової підготовки у таборі «Гаймадатська січ». Проте в Україні такого не існує, а є навчально-виховний центр «Гайдамацька Січ».
![](/uploads/media/5f/aa/5faa287f2e18966609166b498d70a051_w320.jpg)
За інформацією Яворівської міської ради, після закінчення училища у 2017 році хлопець пішов служити в армію, а після звільнення повернувся до цивільного життя. Працював столяром у Івано-Франковому, їздив на заробітки, щоб допомагати родині.
«У січні 2023 року Володимир знову одягнув військовий піксель. Попри молодий вік, хлопець був відважним і готовим давати відсіч ворогу. Служив у складі легендарної 24 бригади. Під час служби зустрів свою майбутню дружину і створив з нею сімʼю», - зазначають у міськраді.
Читайте також: відеоролик, де розповідається про мобілізацію 86-річної медикині через її Бахмутську прописку, є фейковим.
28 листопада внаслідок мінометного обстрілу в районі населеного пункту Дружба Сачала дістав поранення, несумісні із життям. Похоронили захисника в рідному селі 4 грудня.
![](/uploads/media/8c/06/8c06361b5f02f8449de73fc199f1191e_w1280.jpg)
У Львові пожежники перевіряють інформацію про задимлення (ФОТО)
На вулиці Зубрівській
![](/uploads/media/5d/7c/5d7c24a63a9d016556ec82f30d8013a8_w320.jpg)
На Тернопільщині чоловік відмовився від мобілізації, бо йому дружина заборонила служити в армії
Суд визнав чоловіка винним та засудив до 3 років позбавлення волі
![](/uploads/media/ab/08/ab08a4975e283955b54f908f86cf8e08_w320.jpg)
Вбивцю жінки у старовинному замку на Львівщині відправлять за тюремні мури
На Золочівщині чоловік зґвалтував, а потів вбив свою знайому