Розблокування кордону: Україна і Польща обговорили питання розбудови прикордонної інфраструктури

Можуть з’явитися ще чотири пункти пропуску

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль обговорив із прем’єром Польщі Дональдом Туском створення ще чотирьох нових пунктів пропуску між країнами. Про це очільник українського уряду повідомив під час спільного брифінгу з Туском в Києві, пише УНІАН.

За словами Шмигаля, разом із польським колегою вони обговорили багато питань двосторонньої співпраці.

«Важливо, що ця співпраця є, і має бути взаємовигідною. Це і питання безперешкодного руху товарів через наші кордони. Вважаємо, що на сьогодні питання вирішено. Кордон розблоковано. І спільна робота дає результат. Зі свого боку ми пообіцяли докласти максимум зусиль для того, щоб не нашкодити та підтримати польських фермерів та перевізників. Ми також очікуємо, що і Польща зробить кроки для зняття обмежень для українських фермерів», - сказав він.

Прем'єр також розповів, що в ході зустрічі було обговорено питання розбудови прикордонної інфраструктури та логістики.

«Ми обговорили та хочемо запроваджувати спільний прикордонний та митний контролі, обмін митними базами даних, а також продовжувати модернізацію наших пунктів пропуску. Крім цього, ми обговорили питання створення ще чотирьох нових пунктів пропуску на додачу до нині наявних 14. Також я запропонував пану прем'єр-міністру розглянути можливість участі польської сторони у будівництві автобану Краківець-Львів-Броди-Рівне», - зазначив Шмигаль.

Також він повідомив, що сьогодні мова йде про перезавантаження відносин між урядами України та Польщі.

«Це перезавантаження відбувається на умовах рівності та взаємодопомоги, умовах партнерства та спільної мети - незалежності та добробуту наших країн та народів. Ми - стратегічні партнери, ми союзники та друзі», - заявив Шмигаль.

Крім цього, він поінформував, що за 698 днів від початку повномасштабної війни Польща надала Україні озброєння і техніки на суму майже 3,5 млрд доларів. 

Читайте також: Єврокомісія виділила 1 мільярд злотих польським фермерам, які блокували пункти пропуску з Україною

Зокрема, за словами очільника уряду, йдеться про сотні танків, літаки, вертольоти, системи ППО, зенітно-ракетні комплекси, БМП, БТР, протитанкові засоби, артилерію та боєприпаси.

varta1.com.ua: Новини

Ілона Мартинюк

Читайте також