Розпочато будівництво індустріального парку “Формація. Львів”: що відомо про масштабний проєкт та які в нього переваги

За вісім років Alterra Group планує реалізувати проєкт індустріального парку загальною площею орієнтовно 160 тис. кв. м., а перша черга почне функціонувати вже на початку 2025 року

У четвер, 21 грудня, відбувся захід-відкриття, присвячений початку будівництва індустріального парку «Формація. Львів». Дозвіл на виконання підготовчих робіт ТОВ «Формація Сигнівка», що входить до групи компаній Alterra Group, отримало 11 грудня. Проєкт стане першим індустріальним парком такого масштабу на заході України. На майданчику вже почала працювати будівельна техніка, проводяться роботи з облаштування огорожі по периметру та монтаж побутових будівель, які знадобляться для організації та обслуговування будівництва.

Засновник девелоперської компанії Alterra Group Дмитро Ковальчук пригадав ще один успішний проєкт на вулиці Зеленій, відкриття будівництва якого відбулося у липні 2021 року. Це найбільший і найуспішніший об'єкт такого формату на заході України – його площа сягає 77 тис кв.м.

«Нас запросили на конкурс, знаючи про успішний досвід реалізації схожого проєкту у Львові – логістичного центру PORT, який став взірцем для інших, на нього орієнтуються, його копіюють. Коли ми почали будівницвто PORT, ми не знали, що через пів року розпочнеться повномасштабна війна і з якими викликами нам доведеться зіштовхнутися. Але незважаючи на те, ми побудували цей центр дуже швидко», - згадує Дмитро.

Він пояснив, навіщо Україні індустріальний парк. Перш за все, компанія поставила ціль уможливити розвиток українських підприємств. Власне, якщо йдеться про лінійний розвиток, то він не може відбуватися без інновацій, які в свою чергу створюються у взаємодії трьох елементів – влади, бізнесу та системи освіти і науки. Засновник Alterra Group зазначив, що працюючих індустріальних парків – одиниці, і більшість з них використовуються тільки під логістику. 

«Нове законодавство створило певний поштовх для виділення земельних ділянок і реєстрації їх як «індустріальний парк», що, на думку власників цих ділянок, має значно підвищити їхню вартість. Але зазвичай далі нічого не відбувається. 

Проблема в тому, що індустріальний парк - складна система, а в нашій країні не так багато досвіду їх створення. Якщо говорити простіше – керуючі компанії чекають, що прийдуть інвестори (бажано великі і закордонні) і самі побудують заводи. Але цього не відбувається. ​​Інвестувати свої кошти керуючі компанії не готові через їхній брак або нерозуміння потреб ринку. 

Ми давно працюємо в сегменті логістичної та промислової нерухомості і маємо більше 300 поточних орендарів, тому краще за інших розуміємо, що відбувається на ринку. Це розуміння і дає нам можливість створювати продукти, які так необхідні ринку.

Ми з дружиною створили сімейний бізнес (ред.- компанію Alterra Group) з нуля, тому звикли ризикувати власними коштами. Власне, розуміючи свої спроможності і важливість розвитку промисловості, ми і погодилися взяти участь у конкурсі, на який нас запросила Львівська міська рада», - розповів Дмитро.

На події також були присутні представники місцевої влади. Мер міста Львова Андрій Садовий поділився думкою стосовно даного проєкту і висловив сподівання, що плани компанії будуть успішно реалізовані.

«Сьогодні ми розуміємо наскільки важливо мати співпрацю із західним бізнесом і наскільки важливо його підтримувати. Варто розуміти, що ті люди, які створюють бізнес – будують Україну. Ми із заступником міністра економіки дійшли до спільної згоди, що задача влади зараз – не перешкоджати бізнесу якісно працювати. Дякую Дмитру і всім вашим колегам за те, що вирішили ризикнути і піти в цей проєкт», - розповів очільник міста.

«Кожна людина може розповісти, що економіка повинна розвиватися, але тільки одиниці можуть цьому посприяти. І ваша компанія (ред. - Alterra Group) якраз саме з тих одиниць. Вам ніякі кризи чи перешкоди не завада і за це велика пошана» , - зауважив директор департаменту економічної політики ЛОДА Степан Куйбіда.

Всього представник бізнес-спільноти планує залучити до десяти великих резидентів. Загальна площа індустріального парку складе 160 тисяч квадратних метрів, приблизно 50 тисяч квадратних метрів будуть виділені для представників малого та середнього бізнесів. Їх буде багато, приблизно п’ять десятків.

«Знаємо всіх клієнтів, які можуть стати резидентами нового індустріального парку. Аналізуємо кожну галузь, з неї виділяємо топ компаній і з кожною із них працюємо персонально. У нас є пріоритетні галузі, які ми хочемо розвивати, і вони співпадають зі стратегією розвитку Львова, розроблену Інститутом міста.

Це машинобудування, виробництво аграрної продукції, медичного обладнання, товарів легкої промисловості. Вже маємо попередню домовленість про відкриття будівлі швейного кластеру, де працюватимуть дизайнери, і будуть відкриті навчальні заклади.

Ідея полягає в тому, щоб українці створювали свої продукти і продавали їх на експорт», - запевнив засновник Alterra Group, відповідаючи на питання чи знайдеться до десяти бажаючих відкрити заводи в Україні.

У свою чергу заступник міністра економіки України Володимир Кузьо пояснив, чому розвиток індустріальних парків дуже важливий для української економіки та розповів, яку допомогу від уряду можна очікувати.

«Переорієнтація із експорту сировини на експорт товарів і продукції, виготовлених в Україні, та з доданою вартістю – дасть нам можливість підтримувати і державний бюджет. Зі сторони уряду ми можемо допомогти стимулювати створення і розвиток індустріального парку, промисловості (а особливо – переробної); дати інструменти захисту інвестицій; допомогти із закупівлею та доставкою обладнання в Україну; а також стимулювати інноваційну частину розвитку економіки міста та загальної економіки. Багато людей зараз за кордоном і ми повинні створити хороші умови для повернення їх додому. Це стосується не тільки іпотечних кредитів і надання грантів, але і створення робочих місць. Особливо приємно, що індустріальні парки їх запропонують та умови для роботи, інноваційну складову та доступність мереж транспортної логістики, щоб люди без перешкод змогли дістатися до місця», - наголосив Володимир Кузьо.

Загальні інвестиції на реалізацію цього проєкту сягають на суму у 5 мільярдів гривень. В індустріальному парку працюватиме 3600 людей (водночас, як у логістичному центрі PORT зараз близько 1000 співробітників).

В першому кварталі 2024 року компанія планує отримати дозвіл на будівництво перших будівель індустріального парку. Першочергово планується зведення двох виробничих будівель загальною площею 20000 м2 із приміщеннями від 280 м2 до 2300 м2 з корисною висотою 6 м, які чудово підходять як для великих виробничих компаній, яким потрібні готові площі з наявністю кран-балок для розвантаження, так і для невеликих виробництв в галузі харчової та легкої промисловості і виробництв без шкідливих викидів. У першій черзі планується також спорудження комплексу громадських приміщень загальною площею 600 м2 з виставковим комплексом, закладами харчування та кавʼярнями. Індустріальний парк буде забезпечений усіма необхідними комунікаціями, матиме укриття, а всі будівлі будуть обладнані системами пожежогасіння та опалення. 

«Ми створюємо лабораторію прототипування, бізнес-інкубатор та акселератор для стартапів. В рамках цих проєктів плануємо безкоштовно надавати приміщення для проведення конкурсів, презентацій, роботи стартапів тощо.

На наші заходи будемо запрошувати експертів та інвесторів. Будемо супроводжувати наших резидентів на конференції в країни ЄС та США.

Окрім того, відкриємо коворкінг, виставковий зал, конференц хол та велике бомбосховище, що зараз дуже важливо. Плануємо створити дитячу кімнату, щоб допомогти людям із дітьми працювати і комфортно вирішувати свої побутові питання.

Також у нас з’явиться зона відпочинку, вона буде достатньо великою та матиме власне озеро», - запевнив очільник Alterra Group.

Дмитро Ковальчук також розповів, що до них звертаються іноземні виробники, які шукають в Україні нові можливості. Він висловився, що до завершення бойових дій вірогідність інвестицій мінімальна, однак партнери готові обговорювати майбутні проєкти, відкривати тут офіси, створювати спільні підприємства тощо. 

З 1 січня розпочинає працювати представниця компанії в Європі. Її задача – бути присутньою на всіх міжнародних майданчиках, де мова йтиме про Україну.

«Формація. Львів» - це фантастичне партнерство. Уряд Британії підтримує Україну та її економічний розвиток, а також інклюзивність всіх проєктів, щоб жодна людина не залишилася поза рамками цього розвитку. Сподіваємося, що ця початкова подія покладе добрий рух у влаштуванні таких же індустріальних парків по всій Україні. А цей захід продовжить динамічну і сильну взаємодію на українсько-британському дипломатичному фронті», - розповіла керівниця львівського офісу посольства Великої Британії в Україні Світлана Яворська.

Загалом в індустріальному парку передбачено будівництво від 92000 м2 промислових приміщень у форматі «Built-to-suit», що означає будівництво безпосередньо під запити замовника. Передбачається, що перші резиденти зможуть в'їхати в свої приміщення вже в першому кварталі 2025 року.

Головною місією нового індустріального парку є створення сприятливих умов для розвитку виробничих підприємств, бізнесу та економіки України, а також сприяння економічній трансформації країни від сировинного виробництва до індустріального. “Формація. Львів” стане готовою екосистемою, що буде підтримувати розвиток бізнесу «створювачів» – лідерів виробничих підприємств з доданою цінністю. Це буде відбуватися за допомогою ряду сервісів для розвитку людського капіталу, фінансових стимулів, унікальної інфраструктури для розвитку бізнесів та сформованій спільноті резидентів парку, які підсилюватимуть потенціал один одного. 

“Будівництво в проєкті індустріального парку складає лише 30%. Інші 70% – це створення екосистеми. Наша мета – уможливити розвиток української промисловості. Розвиток неможливий без інновацій, які створюються за умови взаємодії влади, бізнесу, освіти, громади та медіа. Крім того, нам треба враховувати навколишнє середовище.

Ми працюємо з кожним з цих елементів. В основі взаємодії – комунікації”, – розповідає засновник Alterra Group Дмитро Ковальчук.

Концепція індустріального парку була розроблена спільно з Київською школою економіки та представлена Львівською міською радою в липні. Після цього був оголошений відкритий конкурс з вибору керуючої компанії. Переможцем стала ТОВ «Формація Сигнівка», яка буде займатися залученням приватних інвестицій і реалізацією проєкту.

Діяльність індустріального парку за попередньою оцінкою призведе до зростання податкових надходжень до міського бюджету Львова на 250 млн грн на рік, а також до державного бюджету на понад 430 млн грн, та перетворить промислову зону у центр технологічного виробництва.

На території парку урочисто відкрили арт-обʼєкт, що є символом проєкту «Формації. Львів» у вигляді зірки, яка означає «початок». Новий індустріальний парк стане ключовим кроком у розвитку міста Львова і стане важливим місцем для громади. На ділянці буде створена інфраструктура на рівні «центру міста», яка буде доступна як для учасників парку, так і для громади. Для його побудови і інтеграції у місцевість буде залучена група урбаністів, а у межах парку будуть створені лабораторія, коворкінг, бізнес-інкубатор і простори для навчання та практики місцевих жителів.

Зокрема, компанія Alterra Group надала 103-й окремій бригаді Сил територіальної оборони Збройних Сил України ефективний інструмент розвідувальних операцій на полі бою – партію із 20-и безпілотних літальних апаратів. Дрони вже виконують бойові завдання на передовій.

«Я був присутній на попередньому заході (відкриття логістичного центру PORT), але в ролі виконавця робіт. Я впевнений, що на даному етапі ми робимо важливу місію та важливе вкладення у цей індустріальний парк. Ми робимо все для того, щоб бійці, які повернуться з фронту, мали можливість де працювати. І дякую бізнесу, який робить все для того, щоб наблизити нашу перемогу.», - наголосив боєць 103 бригади ТрО.

varta1.com.ua: Новини

Коментарі

Читайте також

Найкоментованіше

  1. Українців штрафуватимуть та судитимуть за зберігання дров: детальніше про ухвалений Радою закон
  2. На Закарпатті СБУ та Нацпол затримали заступника комбрига та керівника РТЦК (ФОТО)
  3. Автівки виставляли на продаж: БЕБ на Львівщині викрило БФ, який завіз 130 автомобілів під виглядом гуманітарної допомоги (ФОТО)
  4. У страшній ДТП загинув воїн зі Львівщини
  5. Живим коридором, навколішки на Львівщині зустрічали "на щиті" загиблого на Курщині морського піхотинця (ФОТО)

Найчитаніше

  1. Українців штрафуватимуть та судитимуть за зберігання дров: детальніше про ухвалений Радою закон
  2. На Закарпатті СБУ та Нацпол затримали заступника комбрига та керівника РТЦК (ФОТО)
  3. На Львівщині водій маршрутки може сісти за грати на 10 років (ФОТО)
  4. Українських туристів, які збираються до Єгипту, попереджають про ризики для життя
  5. Живим коридором, навколішки на Львівщині зустрічали "на щиті" загиблого на Курщині морського піхотинця (ФОТО)