Розвідка Литви спрогнозувала, скільки часу може воювати рф

Які фактори на це впливають

Фото умовне

Військова розвідка Литви спрогнозувала, скльки рф може продовжувати війну з Україною. На їх думку, рф матиме достатні ресурси для ведення війни проти України із нинішньою інтенсивністю, імовірно, принаймні щонайменше 2 роки. Про це повідомляє Reuters з посиланням на литовську військову розвідку.

Цю здатність забезпечують низка факторів, такі як: високі ціни на нафту, ухилення від міжнародних санкцій, державні інвестиції. У спільному звіті Департаменту контррозвідки Державної безпеки та Служби військової розвідки та безпеки при Міністерстві національної оборони Литви зазначається, що рф реформувала та зміцнила сильно пошарпану у ході бойових дій в Україні армію у 2023 році, та перебуває на шляху до розширення військового потенціалу вздовж свого кордону з країнами НАТО.

«Москва здатна оцінити отримані уроки та підвищити свою боєздатність», — йдеться у звіті.

Литовські агентства повідомляли, що Росія намагається уникнути санкцій, запроваджених проти оборонної промисловості країни після її вторгнення в Україну.

У той час як рф відкрито постачають зброю та боєприпаси тільки Іран і Північна Корея, Китай став її найбільшим постачальником мікрочипів, а юань став основною валютою для міжнародних операцій Росії, повідомляють спецслужби.

У розвідці додали, що відтоді, як у 2023 році рф розмістила боєголовки в Білорусі, вона неухильно будує там інфраструктуру для їх використання.

У звіті йдеться, що російські та білоруські спецслужби посилили свої зусилля з вербування литовців, які перетинають кордон, і Литва затримала кількох своїх громадян у 2023 році, яких вона звинуватила в наданні даних білоруській розвідці за готівку.

Щодо Китаю, агентства заявили, що КНР посилила свої шпигунські зусилля в Литві в 2023 році після рішення Литви дозволити Тайваню відкрити де-факто посольство на своїй території у 2021 році.

Читайте також: Екс-речник Генштабу: ворог готував ядерний удар по Львівщині

У звіті також йдеться про те, що хакери, «пов’язані з Китаєм», регулярно перевіряють литовські державні установи на наявність вразливостей «з метою проникнення в їхні мережі та викрадання даних».

varta1.com.ua: Новини

Ярошенко Олена

Читайте також