Рубку лісу без попередніх громадських слухань заборонили на Жовківщині

1501549549-8053-belovejskaya-puscha
1501549549-8053-belovejskaya-puscha
У селі Зашків, що на Жовківщині, прийняли рішення заборонити проведення рубок лісу без попередніх громадських слухань. Фотокопію відповідного документа надав місцевий активіст Михайло Ребриш, пише «LMN».

Зазначається, що у кількох сільських радах на Старосамбірщині: Стрілківській, Ясеницькій, Верхньолужоцькій, Білицькій та в селі Рибник на Дрогобиччині такі рішенння уже діють. Їх прийняли також Самбірська та Турківська міські ради.

“Я, як місцевий мешканець, громадський активіст, звернувся до Зашківської сільскої ради з відповідним зверненням. Мене болить кожен день дивитися, як вивозять безперестанку наш ліс. Як руйнуються через це дороги, як хтось на тому наживається. Вважаємо, що усі рубки мають погоджуватись з громадою. Є рішення Львівської обласної ради № 77 від лютого 2016, в якому чітко зазначено, що всі рубки мають відбуватись виключно після  проведення громадських слухань та надання їх протоколів до Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства. Проте, на жаль, зараз ця норма не працює. Сподіваємось, що після  прийняття такого ж рішення на місцевому рівні вона буде краще дотримуватись”, — коментує Михайло Ребриш.


На громадських слуханнях мають узгоджувати потреби проведення рубок, планові обсяги вирубаної деревини, кварталу, де проводитимуть рубку, місця розташування складів, де завантажуватимуть деревину. А також обговорювати відновлення та ремонт комунальних доріг, які будуть використовуватись для вивезення деревини, екологічної доцільності та умов збереження природи.

“У разі спроби проведення таких рубок без попереднього публічного обговорення Зашківська сільська рада буде звертатися до правоохоронців. Про порушення повідомлятимуть також журналістів та громадськість”, – зазначає активіст.