Румунія та Польща змінили правила в’їзду для українців

394221
394221

Румунія та Польща оновили правила в’їзду для українських громадян. Про це йдеться в Міністерстві закордонних справ.

Так, відповідно до інформації, наданої румунською стороною, у період з 00:00 10.12.2021 року по 24:00 08.01.2022 року, в’їзд на територію Румунії, без необхідності проходження 14-денної ізоляції за домашньою/задекларованою адресою, можливий лише для осіб, які, окрім сертифікату про вакцинацію, мають сертифікат про негативний результат тесту RT-PCR на зараження вірусом SARS-CoV-2 (зокрема виданий Україною виключно відповідно до системи «Єдиний державний портал електронних послуг» (портал Дія «Diia» та мобільні додатки), проведеного не більше ніж за 48 годин до в’їзду в Румунію.

А у Польщі з 15 грудня кожна людина перед прильотом до Польщі з-поза меж Шенгенської зони повинна здавати ПЛР-тест, незалежно від наявності вакцинації.

«З 15 грудня 2021 року кожна особа перед прильотом до Польщі з-поза меж Шенгенської зони (у тому числі з України) повинна здати тест на COVID-19. Тест слід проводити не раніше ніж за 24 години до вильоту. Вакциновані особи також підлягають обов’язку здачі тесту», — йдеться в повідомленні.

Мандрівники з 1 грудня підлягають 14-денному карантину, якщо не відповідають жодній із наступних умов:


  • пройшли повний курс вакцинації, і минуло 14 днів після отримання останньої дози вакцини (рахуючи від дня, наступного за днем щеплення);

  • є дітьми до 12 років, які подорожують під опікою дорослих, щеплених проти COVID-19;

  • були заражені вірусом SARS-CoV-2 (одужали) не раніше ніж за 6 місяців до дня перетину кордону Польщі;

  • Польща відкрила кордони для українських туристів 9 вересня цього року, звільнивши від обов’язку перебувати на карантині тих осіб, хто вакцинований від COVID-19 чи перехворів.