Рятувальники нагадують правила використання піротехніки
Традиційно, новорічні свята в Україні супроводжуються використанням різноманітних піротехнічних виробів. Яскраві обгортки та передсвятковий настрій спонукають громадян купувати численні петарди, салюти та феєрверки. Проте трапляється так, що замість очікуваних веселощів, людина може отримати травми.
З метою попередження виникнення трагічних випадків під час застосування піротехнічних виробів, рятувальники ДСНС України нагадують елементарні правила їх безпечного використання:
- купувати піротехнічні вироби необхідно тільки у спеціалізованих торгових місцях і вимагати у реалізаторів сертифікат якості;
- у жодному разі не купуйте петарди й феєрверки у місцях стихійного продажу;
- перед використанням піротехнічних виробів уважно ознайомтеся з інструкцією і суворо дотримуйтесь вказівок;
- не використовувати вироби, які мають дефекти: зіпсовані, з тріщинами та іншими пошкодженнями корпусу або гніту;
- не запускати петарди, феєрверки, ракети з балконів чи у закритих приміщеннях.
- запускати феєрверки слід на відстані не менше 100 метрів від будинків та інших об’єктів;
- при використанні піротехнічних виробів не можна перебувати у нетверезому стані й курити;
- забороняється зберігання піротехнічних виробів біля обігрівачів і опалювальних приладів: батарей, електричних і газових печей;
- не рекомендується носити піротехніку в кишенях та приводити її в дію (підпалювати), тримаючи в руках.
- запалюючи феєрверк, не нахиляйтеся над ним, а постарайтеся відразу ж відійти на безпечну відстань — 30–50 метрів. До будь-якого піротехнічного виробу підходьте мінімум через дві хвилини після закінчення його роботи. А до багатозарядних краще не наближатися ще довше. Якщо салют не спрацював, не підходьте до нього близько 10-ти хвилин, оскільки існує велика вірогідність запізнілого вибуху;
- пильно стежте за дітьми та не дозволяйте їм гратися з піротехнікою;
Утилізувати правильно піротехніку можна так: залийте її водою на дві години і лише після цього викиньте разом зі звичайним сміттям.
varta1.com.ua: Новини
Читайте також
3 листопада в Україні прийде різке та суттєве похолодання (КАРТА)
В деяких регіонах прогнозують заморозки
На Закарпатті в оздоровчому комплексі втопився 4-річний хлопчик
Нещасний випадок
Керівники обласних прокуратур масово звільняються з посад
1
6 обласних керівників
Найкоментованіше
- У ЦПД РНБО розповіли, хто стоїть за підривами ТЦК
- Львівщина попрощається з 21-річним Героєм
- У Мережі з'явилися кадри моменту вибуху, який стався у львівському готелі (ВІДЕО)
- Війна росії проти України не буде завершена в найближчі місяці
- На Львівщині тривають пошуки чоловіка, який зник безвісти ще 8 січня (ФОТО)
Найчитаніше
- Померла українка, яка важко захворіла після того, як невдало чхнула
- Підтверджено загибель Героя зі Львівщини, який вважався безвісти зниклим з 2024 року
- У Мережі з'явилися кадри моменту вибуху, який стався у львівському готелі (ВІДЕО)
- Внаслідок удару по Полтаві загинув воїн зі Львівщини разом з дружиною
- У понеділок поховають двох Героїв зі Львова: Володимира Ганущака та Юрія Шляпнікова (ФОТО)
Коментарі