САП завершила справу щодо розкрадання газу на Львівщині на 730 млн гривень

7 жовтня 2020 року прокурорами САП завершено слідство у справі щодо заволодіння майном держави (природним газом) в особі НАК «Нафтогаз України» вартістю 729,8 млн гривень. Про це повідомила пресслужба САП.

За даними слідства, яке проводили детективи НАБУ, протягом 2016–2017 років директори підприємств-власників Новояворівської та Новороздольської ТЕЦ (Львівська обл.) уклали низку угод про закупівлю в НАК «Нафтогаз України» природного газу для виробництва теплової енергії населенню.

Для здешевлення тепла для цієї категорії споживачів НАК постачав ТЕЦ газ за цінами суттєво нижчими від ринкових. Як наслідок прибутковість виробництва електрики цими ТЕЦ перевищила 60 % (проти 3–5 % закладених в тариф Національною комісією, що здійснює регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

За версією слідства, внаслідок реалізації цієї злочинної схеми ТЕЦ отримали надприбутки, співставні з розміром збитків, завданих НАК «Нафтогаз України».

Відповідно до висновків експертиз у 2016-2017 роках учасники злочину організували заволодіння 151,8 млн куб. м. природного газу на користь ТзоВ «Енергія-Новий Розділ» та ТзОВ «Енергія-Новояворівськ», що завдало збитків НАК «Нафтогаз України» на суму 729,8 млн гривень.

Двом колишнім директорам ТзоВ «Енергія-Новий Розділ» та ТзОВ «Енергія-Новояворівськ» та раднику директора ТзОВ «Енергія», який за даними слідства є організатором схеми, інкриміновано вчинення злочинів, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209, ч. 2 ст. 366 Кримінального кодексу України.

Колишньому технічному директор ТзоВ «Енергія-Новий Розділ» та колишньому фінансовому директору двох підприємств — ТзоВ «Енергія-Новий Розділ» та ТзОВ «Енергія-Новояворівськ» повідомлено про підозру за ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209 КК України.

Наразі, матеріали справи відкрито підозрюваним та їх захисникам для ознайомлення. Після чого обвинувальний акт буде скеровано до Вищого антикорупційного суду для розгляду.

Зауважимо, що це другий епізод вчинення цими особами аналогічного злочину за попередній період: справа щодо розкрадання газу на 1,4 млрд гривень слухається у ВАКС з грудня 2019 року. Таким чином, загальна сума розкрадань за двома епізодами становить понад 2,1 млрд гривень.

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Додамо, власники Новояворівської та Новороздільської ТЕЦ на Львівщині — фірми Ярослава Дубневича та Богдана Дубневича.

varta1.com.ua: Новини

Коментарі

Читайте також
Вдома у посадовців вузу знайшли арсенал зброї: у Львові викрили масштабну «схему для ухилянтів» (ФОТО)

Вдома у посадовців вузу знайшли арсенал зброї: у Львові викрили масштабну «схему для ухилянтів» (ФОТО)

У приватному закладі вищої освіти незаконно зараховували на навчання чоловіків призовного віку поза межами ліцензованих річних обсягів затверджених Міністерством освіти і науки

Найкоментованіше

  1. Українців штрафуватимуть та судитимуть за зберігання дров: детальніше про ухвалений Радою закон
  2. На Закарпатті СБУ та Нацпол затримали заступника комбрига та керівника РТЦК (ФОТО)
  3. Автівки виставляли на продаж: БЕБ на Львівщині викрило БФ, який завіз 130 автомобілів під виглядом гуманітарної допомоги (ФОТО)
  4. У страшній ДТП загинув воїн зі Львівщини
  5. Живим коридором, навколішки на Львівщині зустрічали "на щиті" загиблого на Курщині морського піхотинця (ФОТО)

Найчитаніше

  1. Українців штрафуватимуть та судитимуть за зберігання дров: детальніше про ухвалений Радою закон
  2. На Закарпатті СБУ та Нацпол затримали заступника комбрига та керівника РТЦК (ФОТО)
  3. На Львівщині водій маршрутки може сісти за грати на 10 років (ФОТО)
  4. Українських туристів, які збираються до Єгипту, попереджають про ризики для життя
  5. Живим коридором, навколішки на Львівщині зустрічали "на щиті" загиблого на Курщині морського піхотинця (ФОТО)