СБУ повідомила про підозру послушнику Почаївської лаври (ФОТО)

Послушник з непогашеною судимістю за вбивство чекав на перемогу росії

Фото: СБУ

СБУ повідомила про підозру послушнику УПЦ МП. Він публічно виправдовував російську агресію проти України та воєнні злочини окупантів.

Про це у Телеграм повідомила СБУ.

Наразі правоохоронці розв'язують питання щодо обрання зловмиснику міри запобіжного заходу. Тривають слідчі дії для встановлення всіх обставин злочину.

Слідчі СБУ розповіли, що 48-річний послушник Почаївської Успенської лаври використовував профілі у заборонених російських соцмережах. Прибічник УПЦ МП активно поширював наративи кремлівської пропаганди.

Фото: СБУ

Фото: СБУ

Фото: СБУ

Окрім того, він вихваляв вище військово-політичне керівництво росії та намагався дискредитувати українських захисників.

За інформацією Офісу генпрокурора, зловмисник проживав на території Почаївської лаври з 2017 року. У поширених ним відеоматеріалах містилися публічні заклики до підтримки окупаційної адміністрації держави-агресорки.

Висновки судової лінгвістичної експертизи підтвердили наявність в опублікованих послушником УПЦ МП матеріалах за березень 2022 – січень 2023 року:

  • виправдовування агресії росії,
  • глорифікації військових країни-загарбниці.

«Наразі вирішується питання щодо обрання підозрюваному запобіжного заходу. Послушник має непогашену судимість за вбивство. Досудове розслідування проводить СБУ,»– мовиться у повідомленні.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили чоловікові про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України: ️

  • ​стаття 436-2 – «виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії російської федерації проти України, глорифікація її учасників»;
  • стаття 111-1 – «колабораційна діяльність».

 

varta1.com.ua: Новини

Анастасія Сенів