СБУ викрила нові факти інформаційно-підривної діяльності Анатолія Шарія
Блогер прокоментував звинувачення
Журналісту, блогеру, інфлюенсеру Анатолію Шарію повідомили про підозру у державній зраді, скоєну в умовах воєнного стану. Про це йдеться у повідомленні прес-служб Служби безпеки України та Офісу генерального прокурора
Спецслужби викрили нові факти інформаційно-підривної діяльності Анатолія Шарія, які він виконував за завдання російських спецслужб.
«Встановлено, що пропагандист брав участь у підготовці і поширенні постановочних відеороликів, де рашисти допитують українських полонених», - йдеться у повідомленні.
Зокрема, Шарій особисто підказував ФСБ як правильно знімати допит і які запитання ставити військовополоненим. А вже після зйомок монтував відео, вирізаючи із нього «невигідні» для росії моменти.
При цьому, «змонтовані» сюжети рф потім використовувала для штучної дискредитації військово-політичного керівництва України, у тому числі на міжнародній арені. «За даними слідства, Шарій був залучений до негласної співпраці кадровим співробітником 5-ї служби ФСБ Косенком М.Ю.», - сказано у повідомленні.
Комунікувати з російськими спецслужбами блогеру допомагав спільник у тимчасово окупованому Севастополі.
«Ним виявився ексочільник Головного управління Національної поліції у Вінницькій області Антон Шевцов, який на початку цього року вже отримав підозру у державній зраді», - йдеться у повідомленні.
У цьому зв'язку, задокументовано, що саме від нього Шарій отримав відео з допитів двох полонених військових ЗСУ.
«Після »монтажу« файлів їх »погодили« з представником спецслужби РФ. Потім Шарій »доповнив« деструктивний сюжет власними коментарями, виклав на своїх інтернет-платформах та відзвітував своїм кураторам, надіславши посилання на публікації. Однак сам Шарій у розмовах зі спільником визнає, що, незважаючи на монтаж, приховати поганий стан полонених не вдавалося. А родичі українських захисників, які відгукувалися на опубліковані у соцмережах відео, просили не знімати і не мучити їхніх рідних», - наголошується у повідомленні.
В СБУ наголосили, на підставі зібраних доказів слідчі повідомили Шарію про підозру за ч. 2 ст. 28 і ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану, за попередньою змовою групою осіб). Обидва фігуранти переховуються від правосуддя, їм загрожує довічне ув’язнення.
Анатолій Шарій у своєму Telegram-каналі вже прокоментував відкриття справи. За його словами, він шукав українських полонених через звернення їхніх родичів.
«Я, користуючись джерелами на окупованій території, намагався їх знаходити. Я цього ніколи і ні від кого не приховував, це була відкрита інформація. Зрозуміло, я просив, щоб вони не розповідали пропагандистські промови, а просто передавали вітання рідним. Зрозуміло, що знімали їх у місцях утримання росіяни. Зрозуміло, я вирізав усі їхні заклики не воювати з росіянами та іншу пропагандистську марення. Зрозуміло, я висловлював свою думку про те, що деякі полонені виглядають погано. Більше того, я навіть оприлюднив наявну в мене інформацію про вбивство деяких полонених», - написав блогер.
Він заявляє, що не контактував з ФСБ РФ.
«Контакт був з однією людиною, яка не була засуджена українським судом, яка раніше обіймала посаду в українському МВС і сьогодні перебувала в російській федерації», - додав Шарій.
Додамо, що на початку 2021 року Служба безпеки оголосила блогеру про підозру в державній зраді та в порушенні рівноправності громадян. Повідомлялося, що Анатолій Шарій шкодив нацбезпеці країни в інформаційній сфері та діяв на замовлення іноземних структур.
Читайте також: Шарія помітили у пункті за українськими «безвізовими» паспортами
У серпні 2021 року РНБО запровадила санкції проти подружжя Ольги та Анатолія Шарія і тещі блогера Алли Бондаренко.
varta1.com.ua: Новини
F-16 міг бути збитим «дружнім вогнем» з Patriot, – NYT
Вогонь із ракетної батареї Patriot міг збити реактивний літак
На Прикарпатті ТЦК забрав водія туристичного автобуса, який перевозив 50 пасажирів
Чоловік проходить ВЛК
Гарріс не згадала про Україну у першому великому передвиборчому інтерв'ю
Лише про Ізраїль
Коментарі