Шахраї намагалися вкрасти у медичної компанії 723 тисячі доларів, призначені на купівлю медобладнання для хворих на COVID-19
Медична компанія звернулась до Департаменту кіберполіції, та повідомила про заволодіння грошима, призначеними для купівлі медичного обладнання для обстеження хворих на COVID-19. Про це повідомили у пресслужбі Кіберполіції України.
«Правоохоронці встановили, що зловмисники надіслали фішингове посилання партнерам потерпілої компанії. За допомогою фішингу правопорушники отримали дані для входу до електронної скриньки. Далі підробили платіжне доручення, яке розсилали зі зламаної електронної скриньки партнерів із Китайської Народної Республіки. Відтак українська медична компанія перерахувала гроші на рахунок шахраїв, відкритий у Великобританії. У такий спосіб фігуранти намагалися привласнити понад 723 тисяч доларів США», — про це повідомляє пресслужба відомства.
Працівники кіберполіції, спільно зі слідчими поліції Києва, а також у співпраці з правоохоронцями Великобританії, заблокували гроші, викрадені з рахунку компанії.
За даним фактом відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України. Зловмисникам може загрожувати до восьми років позбавлення волі. Слідчі дії тривають.
Кіберполіція нагадує про важливість дотримання правил кібергігієни:
- не переходити за сумнівними посиланнями;
- уважно перевіряти URL-адресу необхідного сайту, адже один зайвий символ може означати, що ви потрапили на фішинговий сайт;
- надавати перевагу сервісам із двофакторною аутентифікацією;
- використовувати надійні, складні паролі;
- у разі сумніву щодо компрометації акаунту, негайно змінити пароль.
varta1.com.ua: Новини
Офіційно: підозрюваного у вбивстві Дем’яна Ганула затримано (ФОТО)
Ігор Клименко наголосив, що подробиці згодом надасть пресслужба поліції
Поліція Львівщини затримала рецидивіста, який зґвалтував неповнолітню дівчину на вулиці
Йому уже обрали запобіжний захід і під час слідства він перебуватиме у СІЗО
У Мережі оприлюднили кадри моменту вбивства активіста Дем'яна Ганула (ВІДЕО)
Наразі правоохоронці мають конкретні зачіпки, які стосуються вбивства активіста та волонтера Дем'яна Ганула в Одесі
Найкоментованіше
- Зеленський заявив, що волів би взагалі не укласти жодної угоди, ніж змусити свій народ прийняти погану, - The Atlantic
- МАГАТЕ заявляє, що усі АЕС в Україні зупинили виробництво електроенергії
- Пенсії в Україні зростуть з 1 березня
- Зеленський підписав указ, яким дозволив чоловікам віком від 60 років проходити військову службу
- Зеленський уточнив, за яких умов бойові дії можна буде завершити до літа
Найчитаніше
- У львівській лікарні чоловікові з третьою стадією раку рота видалили пухлину
- росія знищила великий завод з виробництва дронів в Україні
- Підтверджено загибель Героя зі Львівщини, який з 2024 року вважався безвісти зниклим
- МАГАТЕ заявляє, що усі АЕС в Україні зупинили виробництво електроенергії
- На Львівщині затримали лікаря за вимагання 80 000 грн хабаря
Коментарі