Шахтарі вимагають відставки міністра екології та вугільної галузі Оржеля

98795-1_large
98795-1_large

Українські шахтарі вимагають відправити у відставку міністра екології Олексія Оржеля, який, на їхню думку, прагне знищити вугільну галузь.

Відповідна петиція створена на сайті Президента України.


Зокрема, зазначається, що більшість вугледобувних підприємств України вимушені припинити діяльність з видобування вугілля у зв’язку з незацікавленістю профільного міністра у розвитку вугільної галузі. На думку автора петиції, в Україні відбувається знищення державного вугледобування, яке є запорукою енергетичної незалежності України. Також автори петиції вбачають у збільшенні імпорту електроенергії з Росії, Словаччини та Білорусі порушення принципів енергетичної незалежності України.


Попри загострення ситуації у вугільній галузі, шахтарі готові далі працювати відповідно до своєї програми розвитку, зміцнюючи енергетичну незалежність України, йдетьс в петиції.


Зазначено, що станом на 29 січня 2020 року Міністерством енергетики та довкілля не вжито жодних дій із метою врегулювання ситуації щодо укладання договорів з реалізації та відвантаження вугілля, а також вирішення питання з виплати заробітної плати працівникам вугледобувних підприємств.


Особливо складною, на думку авторів петиції, є ситуація, що склалася в державному секторі вугледобування.


«Для регіонів, де вугільні підприємства є містоутворюючими, питання можливого закриття шахт є дуже гострим, оскільки після закриття шахт не буде поповнення місцевих бюджетів, що призведе до вимирання міст регіонів», — йдеться у петиції.


Петицію зареєстровано 3 лютого. Станом на 19 лютого, петицію підписали 1212 осіб із 25000 необхідних.