Що буде з курсом валюти у липні: висновки фінансистів

Яким буде курс в Україні

Експерти, фінансові аналітики вважають, що поки що помітних негативних трендів, здатних вплинути на готівковий курс в Україні, немає. Проте зарано казати про стабільність на довгий термін. Про це йдеться у матеріалі Фокус.

Анна Золотько, директорка департаменту казначейських операцій Юнекс Банку висловила таку думку:

"Негативно на курс може вплинути будь-який чинник. Навіть безпідставні чутки здатні радикально змінити ситуацію на ринку. Загалом, зараз загальний фон виглядає досить оптимістичним для гривні. Сальдо операцій фізичних осіб з іноземною валютою вже два тижні поспіль є позитивним, що свідчить про значне послаблення девальваційних настроїв та зростання споживчого оптимізму. Інфляція впевнено скорочується, ставки за гривневими депозитами зростають, а у невеличких банків вже досягли можливих максимумів, що робить гривню оптимальним інструментом заощадження щонайменше на середньостроковому проміжку часу. За такого тренду навряд чи варто очікувати послаблення курсу гривні", — впевнена Анна Золотько.

Однак директорка попередила: не слід забувати, що країна знаходиться у стані війни, а це вкрай несприятливе для планування та прогнозування середовище.

На валютному ринку України влітку — традиційне затишшя, проте через війну воно досить нестійке, вважають експерти.

Начальник департаменту казначейства Глобус Банку Тарас Лєсовий вважає, що головним чинником, який впливатиме на ринок, безумовно, буде перебіг війни і, зокрема, успішні дії Збройних Сил України.

«Звісно, активна фаза війни вже прямо тиснутиме на настрої громадян. Але я переконаний, що наразі, попри весь біль і страждання та руйнації, що несе війна, суспільні настрої більш-менш оптимістичні. А звідси — відсутність ажіотажу чи паніки на валютному ринку», — каже Тарас Лєсовий.

На його думку, найбільш очікуваним стане подальше зміцнення гривні і відповідне скорочення різниці між офіційним курсом і курсом обмінних пунктів до 1-1,5%.

 «Можна припустити, що межі валютних коливань можуть змінитися, а готівковий курс буде в новому валютному »коридорі": 36,7-37,7 грн / $, 40-41,5 грн / €", — повідомив експерт.

Експерт департаменту казначейства та фінансових установ ОТП Банку Антон Курінний,  теж вважає, що суттєвих коливань курсу на готівковому ринку в липні не повинно бути.

«Через припинення діяльності багатьох сірих схем виводу неофіційних доходів, ринок готівкової валюти помітно стабілізувався та непомітні різкі коливання. Поки що здається, що може вплинути на курс якась сильно негативна динаміка на війні або, можливо, сезонність», — каже Антон Курінний.

Зміна трендів на валютному ринку влітку можлива, каже аналітик Андрій Шевчишин. Він пояснив: готівковий курс тримається близько до міжбанку, і водночас головну партію грають комерційні банки, які формують достатню пропозицію валюти та можуть відкупити потрібні обсяги на міжбанку по фіксованому курсу.

«Тож, поки банки тримають таку позицію та не очікують підвищення офіційного курсу, готівковий ринок буде відносно стабільним. Першим сигналом до зміни тенденції буде притримування валюти великими банками, що змінить баланс готівкового ринку», — резюмує експерт.

varta1.com.ua: Новини

Коментарі

Читайте також