Що може вплинути на темпи атак окупантів на фронті: заява аналітиків ISW
Окупанти використовували всі танки Т-90 і більшу частину танків Т-80, які вони мали до повномасштабного вторгнення
Збільшення втрат російської бронетехніки в боях проти Сил оборони України протягом більшої частини 2024 року може вплинути на темпи просування армії країни-агресора рф на деяких ділянках фронту. Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW).
Аналітики зауважують, що джерело в соціальних мережах, яке відстежує російські військові склади за супутниковими знімками, 22 грудня поділилося оновленою оцінкою російських танкових і бронетанкових складах. Зазначається, шо на зберіганні в армії рф залишилося 47% довоєнних танкових запасів, 52% довоєнних запасів бойових машин піхоти та 45% довоєнних запасів бронетранспортерів.
Окрім того, зазначається, що окупанти використовували всі танки Т-90 і більшу частину танків Т-80, які вони мали до повномасштабного вторгнення. Втім, на зберіганні залишається велика частина старих танків Т-72, Т-64/62 і Т-54/55. Ймовірно, їх окупанти не зможуть використовувати, бо ця бойова техніка могла деградувати під впливом погоди та з плином років.
В ISW повідомили, що не мають можливості незалежно перевірити характеристику якості різних російських танків і бронемашин, надану джерелом. Адже армія рф може використовувати старі танки для ремонту новіших моделей, які діють у боях проти Сил оборони України. Цей фактор важко визначити тільки на основі супутникових знімків, заявили в Інституті.
Крім того, у росіян також можуть бути додаткові бронемашини та танки на критих складах, які не можна відстежити із супутників.
Обмеження в бронетехніці в російських сил, як повідомляють в ISW, імовірно, різняться за секторами фронту, оскільки армія рф провела батальйонні механізовані наступи на Сіверському напрямку 2 листопада і 15 грудня, а також посилений ротний механізований наступ на Куп’янському напрямку 19 жовтня. Російські окупанти, дислоковані на Сіверському та Куп’янському напрямках, — районах з відносно нижчим темпом штурмів протягом останніх кількох місяців.
Читайте також: МВФ оновив негативний сценарій для України
Можливо, вважають в ISW, саме тому наразі росіяни не зазнавали втрат у бронетехніці з такою ж інтенсивністю, як окупанти на Покровському та Курахівському напрямках.
varta1.com.ua: Новини
Читайте також
Росія за допомогою ШІ вигадала українського воїна, який нібито загинув на Близькому Сході
У фейкових повідомленнях вказувалося про загибель "уродженця Дніпровського району" Анатолія Оніщука
США просили Польщу розгорнути Patriot на Близькому Сході
Польські комплекси Patriot та ракети до них використовуються для захисту польського неба та східного флангу НАТО
РФ почала встановлювати макети ракет на шахеди
Росіяни прагнуть налякати українську авіацію та привернути увагу дронів-перехоплювачів
Найкоментованіше
- В Україні весь особовий склад одного ТЦК відправили на бойові посади
- У Тернополі під час мобілізації перелому ноги зазнав чоловік, який перебував у СЗЧ
- Жінка з Хмельниччини проситься на обмін до росії
- Військовослужбовці ТЦК у разі небезпеки можуть застосовувати вогнепальну зброю, - нардеп
- На Львівщині затримано головного державного інспектора митного поста
Найчитаніше
- В Україні весь особовий склад одного ТЦК відправили на бойові посади
- Підтверджено загибель Героя зі Львівщини, який майже два роки вважався безвісти зниклим
- У Тернополі під час мобілізації перелому ноги зазнав чоловік, який перебував у СЗЧ
- Військовослужбовці ТЦК у разі небезпеки можуть застосовувати вогнепальну зброю, - нардеп
- На Львівщині під час робіт загинув слюсар
Коментарі