Що потрібно знати про гіперзвукові ракети, випущені Росією по Україні

У понеділок РФ використала гіперзвукові ракети під час вторгнення в Україну

У понеділок президент США Джо Байден заявив, що Росія застосувала гіперзвукові ракети під час вторгнення в Україну. Про це пише «CNN».

«І якщо ви зауважите, Росія щойно (ред. — у понеділок) запустила гіперзвукову ракету, тому що це єдине, що вони можуть зробити з абсолютною впевненістю», — сказав Байден. — «Це невід’ємна зброя... зупинити її майже неможливо. Є причина, чому вони її використовують».

Британська розвідка і навіть міністр оборони США применшують використання Росією своїх ракет повітряного базування «Кінжал».

«Я б не вважав це зміною гри», — сказав глава Пентагону.

Міністерство оборони Великобританії заявило, що ракета «Кінжал» насправді є лише версією балістичної ракети малої дальності «Іскандер», яку Росія неодноразово використовувала під час вторгнення в Україну.

Всі ракети є гіперзвуковими, що означає, що вони рухаються щонайменше в п’ять разів швидше за швидкість звуку. Майже будь-яка боєголовка, випущена з ракети в атмосферу, досягне цієї швидкості, прямуючи до своєї мети. Це не нова технологія.

Те, над чим зараз працюють військові сили, включаючи Росію, Китай, Сполучені Штати та Північну Корею, — це гіперзвуковий планер (HGV). HGV — це високоманеврений планер, який теоретично може літати з гіперзвуковою швидкістю, регулюючи курс і висоту, щоб літати в умовах радіолокаційного виявлення та навколо протиракетної оборони.

HGV – це та зброя, яку майже неможливо зупинити. Вважається, що Росія має у своєму арсеналі HGV — систему «Авангард», яку президент Росії Володимир Путін у 2018 році назвав «практично невразливою» для протиповітряної оборони Заходу.

«Кінжал», як варіант «Іскандеру», не є таким планером. Він має обмежену маневреність, як і «Іскандер», а його головна перевага полягає в тому, що його можна запускати з винищувачів МіГ-31, що надає йому більшу дальність і здатність атакувати з кількох напрямків.

«МіГ-31К може наносити удари з непередбачуваних напрямків і може взагалі уникнути спроб перехоплення. Він також може бути більш живучий, ніж система «Іскандер»», — йдеться в повідомленні.

Наземний «Іскандер» виявився вразливим до систем протиракетної оборони під час війни в Нагірному Карабаху 2020 року, під час якої азербайджанські війська перехопили вірменський «Іскандер».

«Це свідчить про те, що заяви про невразливість «Кінжала» до систем протиракетної оборони також можуть бути дещо перебільшеними», — йдеться у звіті.

varta1.com.ua: Новини

Коментарі

Читайте також

Найкоментованіше

  1. Українців штрафуватимуть та судитимуть за зберігання дров: детальніше про ухвалений Радою закон
  2. На Закарпатті СБУ та Нацпол затримали заступника комбрига та керівника РТЦК (ФОТО)
  3. Автівки виставляли на продаж: БЕБ на Львівщині викрило БФ, який завіз 130 автомобілів під виглядом гуманітарної допомоги (ФОТО)
  4. У страшній ДТП загинув воїн зі Львівщини
  5. Живим коридором, навколішки на Львівщині зустрічали "на щиті" загиблого на Курщині морського піхотинця (ФОТО)

Найчитаніше

  1. Українців штрафуватимуть та судитимуть за зберігання дров: детальніше про ухвалений Радою закон
  2. На Закарпатті СБУ та Нацпол затримали заступника комбрига та керівника РТЦК (ФОТО)
  3. На Львівщині водій маршрутки може сісти за грати на 10 років (ФОТО)
  4. Українських туристів, які збираються до Єгипту, попереджають про ризики для життя
  5. Живим коридором, навколішки на Львівщині зустрічали "на щиті" загиблого на Курщині морського піхотинця (ФОТО)