Що потрібно знати, якщо ваша близька людина йде зі зброєю у руках захищати Батьківщину

Ключові правила для тих, чия близька людина стає до лав захисників

Фото: Укрінформ

Кількість українців, бажаючих зі зброєю у руках захищати Батьківщину, продовжує зростати. Тож у Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України сформували ключові правила, які потрібно пам’ятати, якщо ваша близька людина стає до лав захисників. Вони допоможуть у критичній ситуації і йому, і вам.

Перше. Слід мати якнайбільше інформації:

  • про те, в яку військову частину потрапив боєць і в який її підрозділ;
  • прізвище безпосереднього командира та його номер телефону;
  • два-три номери телефонів побратимів вашого близького;
  • знати місцезнаходження близької людини.

Щоб покращити надійність і безпечність такої комунікаційної складової, вам обом варто скачати на телефони месенджер «Signal» й за першої нагоди вояк має відписатись, де перебуває (назву населеного пункту, або який найближчий).

Окрім того, важливо:

Боєць повинен мати жетон з вибитим на ньому прізвищем.

Добре військовому підписувати і свій одяг з даними на внутрішній стороні.

Порадьте вашому чоловіку/сину/брату вивчити напам’ять номер телефону когось з рідних. І коли він отямиться після поранення у шпиталі, то зможе зателефонувати навіть з будь-якого телефону, що буде у доступі.

Важливо на війні триматися поруч із досвідченими бійцями, просто умудреними життям людьми — вони можуть знайти оптимальний вихід зі складної ситуації.

Воїну треба бути запасливим — окрім додаткових набоїв, слід пам’ятати про аптечку, засоби гігієни, шматочок чогось калорійного на перекус, коли немає змоги повноцінно поїсти, трохи води, і не втрачати надії та здорового глузду в будь-якій ситуації.

Правило виживання: на війні і навіть у полоні виживає не найрозумніший і не найсильніший, а той, хто може пристосуватися до ситуації і швидко та правильно оцінює нові обставини.

Найбільші шанси в того, хто має швидку реакцію та здатний ухвалювати нестандартні рішення.

Головне правило: не панікуйте, не обривайте телефони, якщо з бійцем якийсь час немає зв’язку.

Читайте також