Що зміниться для чоловіків при перетині кордону після 18 травня: пояснення ДПСУ

Хто підлягає обов'язковій та необов'язковій перевірці

ФОТО: ілюстративне

Вже від суботи, 18 травня, коли набуде чинності закон про вдосконалення мобілізації, для окремих категорій українських громадян під час перетину кордону буде обов’язковим наявність військово-облікових документів. Про це повідомили у пресслужбі ДПСУ. 

 «Відповідно до норм законодавства у період дії воєнного стану або проведення мобілізації громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років зобов’язані мати при собі військово-обліковий документ разом з документом, що посвідчує особу», - йдеться у повідомленні.

Тепер обов’язковою буде наявність військово-облікових документів у чоловіків 18- 60 років: на вимогу прикордонників - у прикордонній смузі, контрольованих прикордонних районах і на пунктах пропуску через держкордон. 

У Держприкордонслужбі наголошують: громадяни, які мають право на виїзд за кордон повинні надати військово-обліковий документ з інформацією про звільнення від мобілізації, або виключення з військового обліку за станом здоров'я.

Перелік категорій громадян, які підлягають обов'язковій та необов'язковій перевірці

У ДПСУ подають перелік чоловіків, які будуть зобов'язані надати військово-обліковий документ для перевірки:

  • заброньовані на період мобілізації та на воєнний час;
  • визнані відповідно до висновку військово-лікарської комісії непридатними до військової служби за станом здоров’я;
  • на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років;
  • які самостійно виховують дитину;
  • які мають дитину (дітей) віком до 18 років і чоловіка (дружину), який (яка) проходить військову службу за одним із видів військової служби;
  • а також інші категорії осіб, визначені ст.23 закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Водночас це не стосуватиметься категорій громадян, зазначених в окремих пунктах Правил перетинання державного кордону громадянами України. До таких відносяться:

  • особи з інвалідністю;
  • ті які супроводжують осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю;
  • водії, що здійснюють перевезення медичних вантажів та гуманітарної допомоги, здійснюють міжнародні перевезення вантажів та пасажирів;
  • визначені особи за окремими посадами та державної служби, працівники підприємств залізничного транспорту і які відносяться до морської та авіаційної галузі тощо.

Порядок виїзду цієї категорії осіб залишається незмінним.

varta1.com.ua: Новини

Ілона Мартинюк

Читайте також